Öğretmen Diyarı

TEOG’DA BAŞARININ SIRRI SİSTEMLİ ÇALIŞMAKTAN GEÇİYOR
İyi bir lise eğitimi almak isteyen tüm öğrencileri ve velilerini yakından ilgilendiren Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına sayılı günler kaldı.  Pek çok öğrenci için sınav hazırlığı,  zaman zaman kaygı ve stres nedeni olsa da TEOG’da başarıyı yakalamak aslında zor değil.    

Öğrencilerini düzenli TEOG dersleriyle sınava hazırlayan Doğa Okulları,  1. Dönem TEOG öncesinde kalan süreyi en verimli şekilde değerlendirmek amacıyla ek etütler, sınavlar, ölçme ve değerlendirmeler yapıyor.
TEOG 1. Dönem sınavları 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde, 2. Dönem TEOG ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
TEOG’da bir adım önde olmak bile büyük önem taşıyor
Binlerce öğrencinin girdiği TEOG sınavında bir adım önde olmak, hedefe ulaşmak için büyük bir öneme sahip. Bir doğru cevapla binlerce öğrencinin önüne geçmek ve yüksek puan almak mümkün.
Doğa Okulları öğrencileri, TEOG’a,  yetkin eğitimci kadrosu tarafından oluşturulan programla, hafta sonu kursu dahil haftada 6 gün hazırlanıyor.
Kişiye özel eğitimle gelişimi rehber öğretmenler ve eğitim koçları tarafından adım adım takip edilen öğrenciler,  test çözme becerisini geliştiren uygulamalarla bütün konuları eksiksiz olarak pekiştiriyor.

Devrim Karaaslanlı: “Başarının sırrı sistemli çalışmakta”

TEOG’da önceki yıllarda çıkan soruları titizlikle analiz ettiklerini belirten Doğa Okulları CEO’su Devrim Karaaslanlı, ilk kademe TEOG’da Kasım ayı sonuna kadar olan müfredattan, 2. Kademe TEOG’da ise sene başından Nisan ayına kadar olan müfredattan sorular çıktığını vurguladı. Devrim Karaaslanlı, “Bu nedenle sınavda başarılı olmak için sistemli çalışmak yeterli.  Öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamasına, heyecanlanmasına gerek yok” diye konuştu. 

‘Ders çalış’ demekten, başkalarıyla kıyaslamaktan kaçının

 TEOG sürecinde ailenin öğrenciye yaklaşımının da önemli olduğunu  vurgulayan Devrim Karaaslanlı,  şu tavsiyelerde bulundu:
“Anne babanın tutumu, çocuğun kişisel gelişiminde olduğu kadar okul başarısında da önemli rol oynuyor. TEOG başarısına giden yolda ilk adım motivasyon.  Ebeveynlerin çocuklarına sürekli ‘ders çalış’ uyarısında bulunmaktan, başka öğrencilerle kıyaslamaktan kaçınması gerekiyor. Ailenin öğrenciyi başarı grafiği yükseldikçe takdir etmesi, her zaman yanında olduğunu hissettirmesi sınav başarısında pozitif etki yapıyor.”
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol