Öğretmen Diyarı

TEOG'a Paralel öğretmen ayarı

Bakan Nabi Avcı yayımladığı bir genelgeyle görevli olan veya olmayan tüm öğretmenlerin sınav günü en geç saat 08.30'da okullarında hazır bulunacaklarını açıkladı. Geç gelen veya gelmeyen öğretmenlere sınav gününe ait ek ders ücretinin verilmeyeceğini ifade eden Avcı, bina sınav komisyonunun görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenlerin gitmesine izin verebileceğini kaydetti.

Özel okullardaki sınavlar için bakanlık öğretmenlerinin komisyon, salon başkanı, gözetmen olarak görevlendirilmesini isteyen Avcı, özel okulun en az iki idarecinin de komisyonuna yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Okullarda emniyet görevlileri tarafından üst araması yapılmayacağını kaydeden Avcı, öğrencilerin yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği taşıyan cihazlar bulundurmalarına izin verilmeyeceğine dikkat çekti. Avcı, sınav yapılan okula görevli olanların dışındaki kişi ve öğrenci velilerinin binalara girişlerine izin verilmeyeceğini ifade etti.

Sabah
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim