Öğretmen Diyarı

TEOG’a bir ay kala eğitimciler endişeli
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için yarışacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavları 23-24 Kasım’da uygulanacak.

Sınava yaklaşık bir ay kala eğitim sendikaları, öğrencilerin sınava hazırlıkta sorun yaşadığını iddia etti. Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmen ihtiyacını gidermek için 10 Ekim’de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı.

58 ders kitabında ise FETÖ terör örgütünün izleri olduğu gerekçesiyle dağıtımı durdurularak, yeni kitapların basım süreci başlatıldı. Fakat okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen, eğitim sendikaları öğrenciler için alınan önlemlerin yetersiz kaldığını, özellikle TEOG sınavlarına kısa süre kala öğretmen ve öğrencilerin tam olarak adapte olmadıklarını savunarak, eksik kitapların hâlâ öğrencilere dağıtılmadığını da hatırlattılar.

Özellikle Doğu ile Güneydoğu Anadolu’da açığa alınan öğretmen sayısının fazla olduğundan, öğrencilerin sınava hazırlıkta sorun yaşadığını, bunun motivasyon eksikliği yarattığını savundular.
Gülseven ÖZKAN


Kaynak: Hürriyet
Anahtar Kelimeler:
TeogSınavEğitimciler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim