Öğretmen Diyarı

TEOG Taban - Tavan Puanları OGES (SBS) 2014 Lise Yerleştirme Puanları (MEB\'İN AÇIKLADIĞI GERÇEK PUANLAR)

KADINHABERLERİ.COM-  2014 TEOG ortak merkezi sınav sonuçlarıyla öğrenci alan liselerin taban ve tavan puanları belirlendi. İşte puanınıza karşılık gelen liseler, TEOG taban puanları, TEOG tavan puanları haberimizde. MEB 2014-2015 Tüm İller Fen Ve Sosyal Bilimler Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Anadolu Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Çok Programlı Anadolu Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Mesleki Ve Teknik Liseler, MEB 2014-2015 Tüm İller Anadolu İmam Hatip Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Özel Liseleri tamamı haberimizde.

Fen Liseleri Tercih Listesi, Anadolu Liseleri Tercih Listesi, 2014 TEOG Tercih Listesi kadinhaberleri.com'da. 2014 Lise Kontenjanları, 2014 TEOG tercih klavuzu indir, MEB TEOG Tercih Kılavuzu, Liselerin Taban ve Tavan Puanları, TEOG Tercih İşlemleri, TEOG 2014 MEB, Lise Tercihleri nasıl yapılır? Lise Tercih İşlemleri, 2014 MEB TEOG Lise Tercihi yapmak için nelere dikkat etmek gerekir? Lise Tercih Puanları, Liselerin Taban ve Tavan Puanları, 2014 MEB TEOG işlemleri, TEOG Sınav Sonuçları, TEOG Tercih Rehberi, 2014 Lise Taban Ve Tavan Puanları, 2014 Fen Lisesi Taban Puanları,2014 TEOG Tercih Rehberi, 2014 MEB TEOG Tercih İşlemleri

TEOG Sınav sonuçları açıklandı. MEB bugün milyonlarca öğrencinin beklediği o haberi verdi. TEOG liseler taban ve tavan puanları henüz açıklanmadı ama öğrencilerin tercihlerini yapmalarına yardım olacak en önemli veriyi yayınladı. MEB resmi sitesinde tüm lise kontenjanlarını ve yüzdelik dilimlerini açıkladı.  MEB İl ve ilçe bazında, Fen Ve Sosyal Bilimler, Anadolu, Çok Programlı Anadolu, Mesleki Ve Teknik Anadolu Ve Anadolu İmam Hatip Liseleri İle Özel Okulların kontenjanları, yüzdelik dilimleri ile pansiyon bilgilerini içeren, tercihlere esas kontenjan tabloları Bakanlık tarafından e-okul üzerinden yayınlandı.

YÜZDELİK DİLİM NE DEMEK? TERCİHLERDE YÜZDELİK DİLİME GÖRE KARAR VERİLMELİ Mİ?
Tüm liselerin türleri ve kontenjanları ilan edildi. Tercih Yaparken Yüzdelik Dilimini Dikkate Alın! Tercihlerinizi yaparken OYP puanınız ve yüzdelik dilime bakarak tercih yapınız. e okul olarak öğrencilerimize kesinlikle yüzdelik dilime bakarak tercih yapmaları gerekmektedir. Puanlar her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır. SBS Puanı ile Yüzdelik Dilim arasında ters orantı vardır. Yani SBS puanınız yükseldikçe yüzdelik dilim düşer. İstediğiniz bir liseye puanınızın tutup tutmadığını tahmin etmek için o lisenin geçen yıl en kaç puanla öğrenci aldığına bakın. O puanın geçen yıl ne kadarlık yüzdelik dilime denk geldiğini araştırıp kendi diliminizle kıyaslayarak tahmin yürütebilirsiniz.  

Buna göre İstanbul Lisesi geçen yıl 240 olan kontenjanı 170’e düşürürken, Galatasaray Lisesi aynı kontenjanı ilan etti. İstanbul’da en fazla kontenjanı olan okul Esenler Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi oldu. Bu okul 816 kontenjan açıkladı. Okulun puanı 354,712 oldu. Başakşehir TOKİ Kayaşehir ve Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi kontenjanını 680 olarak belirlendi. Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi kontenjanını 578, Ümraniye Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi, Esenyurt Anadolu Lisesi, Başakşehir Anadolu Lisesi Bağcılar Akşemsettin Anadolu Lisesi kontenjanlarını 544 ilan ederek en kalabalık okul oldular.

Yüksek puanlı bazı okulların taban puan ve kontenjanları şunlar:
Galatasaray Lisesi kontenjan 100, taban puan 494,889
İstanbul Lisesi, kontenjan 170, taban puan 492,138
Kadıköy Anadolu Lisesi, kontenjan 340, taban puan 481,063
Cağaloğlu Anadolu Lisesi, kontenjan 204, taban puan 480,137
Pertevniyal Anadolu Lisesi, kontenjan 238, taban puan 462,942
Kabataş Anadolu Lisesi (ingilizce) kontenjan 136, taban puan 489,765
Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, kontenjan 238, taban puan 476, 228

TEOG YERLEŞTİRME TAKVİMİ
4 TEMMUZ: Tercihlere esas kontenjan tablolarının ilanı
7 TEMMUZ: 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) ilanı
31 TEMMUZ-8 AĞUSTOS: Tercihlerin alınması (Saat 17.00’ye kadar)
22 AĞUSTOS: Yerleştirme sonuçlarının açıklanması 25 -28 AĞUSTOS: Nakil başvuruları alınacak
29 AĞUSTOS: Nakil işlemleri saat 19.00’da bitecek
15 EYLÜL: Okulların açılış tarihi
EYLÜL SONU: Ay sonuna kadar haftalık periyotlar halinde nakil işlemleri sürecek

MEB 2014-2015 Tüm İller Fen Ve Sosyal Bilimler Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Anadolu Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Çok Programlı Anadolu Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Mesleki Ve Teknik Liseler, MEB 2014-2015 Tüm İller Anadolu İmam Hatip Liseleri, MEB 2014-2015 Tüm İller Özel Liseleri BURADA


İŞTE 2014-2015 TÜM LİSELER TABAN VE TAVAN PUANLARI

2014-2015 TEOG TABAN VE TAVAN PUANLARI AÇIKLANDI. İŞTE PUANLAMA SİSTEMİNE GÖRE TEOG LİSE TERCİH LİSTESİİŞTE TÜM LİSELERİN YÜZDELİK DİLİMLERİ


AŞAGIDAKİ AKTİF LİNKLERE TIKLAYARAK MEB'İN YÜZDELİK DİLİM AÇIKLAMA SAYFALARINA GİDECEKSİNİZ. ORADA ÖNCE  OKUL  TÜRÜNÜ SEÇECEK SONRA İLİNİZİ VE DİLERSENİZ İLÇENİZİ SEÇECEK LİSTELE BUTONUNA TIKLAYACAKSINIZ.

1. ÖNCE ŞEKİLDE TERCİH LİSTELERİNDEN TERCİHİNİZİ SEÇİN.  FEN  VE SOSYAL BİLİMLER, ANADOLU LİSELERİ , MESLEK LİSELERİ GİBİ


GİBİ

\"\"
2. TERCİH TÜRÜNÜZÜ SEÇTİKTEN SONRA İLİNİZİ VE İLÇENİZİ SEÇİN 
\"\"

3. İL İLÇE VE TERCİH TÜRÜNÜZÜ SEÇTİKTEN SONRA LİSTELE BUTONUNA BASINIZ VE MOUSLA AŞAĞIYA DOĞRU İNEREK SİZİN İÇİN GÖSTERİLEN TABLOYU İNCELEYİNİZ 
\"\"


MEB TÜM LİSE TÜRLERİ VE TÜM İLLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 FEN LİSELERİ VE SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 ANADOLU LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB 2014 ÇOKLU PROGRAM LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 MESLEKİ VE TEKNİK LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB 2014 ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 ÖZEL LİSELER İÇİN TIKLAYINIZ 

 

TERCİH DÖNEMİ 31 TEMMUZ 8 AĞUSTOS
Öğrenciler, 31 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden tercih yapacak. A ve B olmak üzere iki grupta tercih yapacak olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos’ta duyurulacak ve kesin kayıt yapılacak. Yerleştirme sonrasında boş kalan kontenjanlara, ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.

YERLEŞTİRME VE KESİN KAYITLAR 22 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında girdikleri merkezi yazılıların karne notlarını açıkladı. Liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurullacak. Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında girdikleri merkezi yazılıların karne notlarını açıkladı. Liselere yerleştirme puanlarının her an açıklanması beklenior. 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencinin TEOG kapsamında girdikleri yazılıların karne notları e-okul üzerinden açıklandı. Öğrenciler, 100 üzerinden hesaplanan puanlara 16-20 Haziran arasında itiraz edebilecekler. Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurulacak. Ardından 31 Temmuz-8 Ağustos arasında lise tercihleri alınacak. Yerleştirme sonuçları ve kesin kayıtlar 22 Ağustos’ta başlayıp, 15 Eylül’e kadar devam edecek. Tercihler ise 31 Temmuz’da alınmaya başlanacak ve 8 Ağustos’ta son bulacak.

LİSELERE YERLEŞTİRMEDE YENİ KURALLAR (2014-2015)
Bu yıl başta Anadolu ve fen liseleri olmak üzere ortaöğretim kurumlarına yerleştirmelerde ilk kez uygulanacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’yle (TEOG) ilgili ailelerin kafası karışık. Farklı listeler, okul türleri tercihleri, evine en yakın okula otomatik kayıt, nakil uygulamaları gibi farklı yerleştirme kurallarının uygulanacağı bu sistemle ilgili bilinmezlikler ailelerin endişelerini artırıyor.

Çocuklarının istemedikleri okullarda okumak zorunda kalmaması için hata yapmamaları gerektiğini bilen aileler sorularına tatmin edici yanıtlar arıyor. Anadolu ve fen liseleri başta olmak üzere merkezi yerleştirmeler için tercihlerde kullanılacak olan Yerleştirme Puanı (YEP) henüz açıklanmadı ancak yerleştirmenin kurallarını anlatan “2014 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu” yayımlandı.

Bu kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sitesinden edinebilirsiniz. Yıl içinde öğrencilerin 6 dersten girdikleri toplam 12 sınavın sonuçları ile 3 yıllık yıl sonu başarı puanlarının kullanılmasıyla oluşturulacak yerleştirme puanları 7 Temmuz tarihinde açıklanacak. Tercihler ise 31 Temmuz’da alınmaya başlanacak ve 8 Ağustos’ta son bulacak.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okulların Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürülmesi ile tüm okul türlerine YEP ile öğrenci alınacak.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okulları seçen öğrenciler, önceki yıllarda doğrudan alan tercihi yaparken artık okul tercihi yapacak.

Anadolu Lisesi’ne yeni dönüştürülen okullarda şube kontenjanı 34, ihtiyaç olması halinde 40 olacak. 4 Anadolu Öğretmen Liseleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Anadolu Liseleri’ne dönüştürülecek.

Fen Liseleri’nde de 2014-2015 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıfı zorunlu hale gelecek.

TEOG öncesindeki 201 taban puan uygulaması kaldırıldı.

Özel okullar tam burslu olarak alacakları öğrencileri Türkiye çapında puan üstünlüğüne göre yüzde 5’lik dilim içerisinden alacaklar.

Özel okullar burslu aldıkları öğrencilerin bursluluklarını, başarısızlık, sınıf tekrarı gibi ek şart ve yükümlülük aramadan eğitim-öğretim süresi boyunca devam ettirecekler.

TEOG'da eylül ayına dikkat!

İstediği yere yerleşemeyenler üzülmesin, eylülde bir şansları daha var.

Tercihlerde istediği veya beğenmediği liseye girenler için bir umut da bu yıl nakiller olacak. 31 Temmuz-8 Ağustos arasındaki liseye giriş tercihlerinin ardından yerleştirme sonuçları da 22 Ağustos’ta duyurulacak. Bu duyurular sonrasında kesin kayıtlar yapılacak. Yerleştirme sonrasında boş kalan kontenjanlara taban puan şartı aranmaksızın nakil yapılacak. Nakil başvuruları 25-28 Ağustos’ta yapılacak. Yerleştirme 29 Ağustos’ta gerçekleşecek. Ancak, eylül ayı boyunca sistem devam edecek. Nakilde başvuran adayların puan sıralamasına göre kayıt işlemi yapılacak. Bu yıl yapılan bir değişiklik de Anadolu liselerinin kontenjanı.

Fen liselerinde de 2014-2015 öğretim yılından itibaren hazırlık sınıfı uygulanmayacak. TEOG öncesindeki 201 taban puan uygulaması kaldırıldı.

Yerleşemeyene ‘zorunlu okul’ tepkisi 3 ilçe alternatifi getirdi
Geçişte bu yıl ilk kez uygulanacak sistemin adı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi. TEOG olarak bilinen bu sistemde başta Anadolu ve fen liseleri olmak üzere merkezi sınavlarla öğrenci alan okullara yerleştirme puanı 8. sınıf öğrencilerinin Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, TC. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil olmak üzere 6 dersten girdikleri toplam 12 sınavın sonuçları ile 6., 7. ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarıyla yapılacak hesaplamayla oluşacak. İşte tercih listelerinizi hazırlarken bu puanları kullanacaksınız. Önceki yıllarda tercih yapabilmek için öğrencilerin belli bir puan barajını aşmaları gerekiyordu. Geçen yıl bu baraj 201 puandı. Bu yıl ise taban puan uygulaması olmayacak. 8. sınıfta okuyan yaklaşık 1.3 milyon öğrencinin yerleştirme puanı hesaplanacak ve tümü tercih listesi hazırlayabilecek.

Liselere yerleştirmelerde tek değişiklik, 12 sınavlı bir sistemin gelmesi ya da taban puan şartının kaldırılması değil. Aynı zamanda tercih ve yerleştirme kuralları da değişti. Tercihler için A ve B olmak üzere iki farklı tercih listesi hazırlanacak. A listesinde 15 tane okul adı bulunacak. Bu listeye Anadolu, fen, sosyal, mesleki ve teknik, imam hatip, çok programlı liselerden istediğiniz okulları seçip yazabileceksiniz. Bu listede ilçe ve il sınırlaması yok. Sadece fen ya da Anadolu değil, tüm liseler aynı listede yer alabilecek. Çocuğunuzu göndermek istediğiniz 15 okulun adını belirleyip, okul kodlarını yazarak tercihte ilk kullanılacak A listenizi oluşturacaksınız. Bu listeye en fazla 15 okul yazabilirsiniz ve tümünü doldurmak zorunda değilsiniz. Ancak tavsiyemiz bu listede hakkınız olan 15 okula da yer vermeniz. Yoksa B listesindeki okul türlerinden birine yerleşebilirsiniz.

Büyük tartışmalara yol açan B listesinde ise okul adı değil, okul türleri işaretleyeceksiniz. Bu okul türleri de Anadolu, fen, sosyal, mesleki ve teknik, imam hatip, çok programlı liseler olmak üzere 6 tane. Bunlardan en az 4’ünü seçeceksiniz. B listesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iki önemli değişiklik yaptı. Çünkü aileler A listesindeki okullardan birine yerleşemeyen çocuğunun evinin en yakınındaki bir liseye yerleşecek olmasına büyük tepki gösterdi.. Aileler, “Evimizin yakınında meslek ya da imam hatip varsa ben bu okulları seçmediğim halde çocuğumu zorla bu okullara gönderemezsiniz” diyor ve yerleştirme işlemleri için yargı yoluna başvuracağını dile getiriyordu.

İşte MEB, bu tepkiler üzerine ilk olarak B listesinde 4 okul türünü zorunlu işaretleme kuralı getirdi. Meslek ve imam hatip liselerine çocuklarını yollamak istemeyen aileler bu durumda Anadolu, fen, sosyal ve çok programlı lise türlerini işaretleyecek. Yerleştirme işlemi de bu okullara yapılacak. Veliye B listesinden en az 4 okul türü seçmek zorunluluğu getiren bu sistemde eğer bu işaretlemeyi yapmazsanız elektronik ortamda yapacağınız tercihlerinize onay alamayacaksınız. Ailenin sadece A listesini doldurma şansı yok. B listesinden okul türü seçmediği takdirde yerleştirme sistemine giremeyeceksiniz.

Alternatif 3 İlçe B grubundaki okullara “zorunlu yerleştirme” ile ilgili ailelerin tepkilerinden biri de başka bir ilçedeki okullarda boş kontenjan olmasına rağmen neden çocuklarını bu okullara yollayamadıklarına ilişkindi. Aileler bu uygulamanın da “ikametgâh sınırlaması” getirerek seçme özgürlüklerini engellediğini ve hukuki olmadığını söylüyordu. MEB, sistemdeki bu hatayı da “alternatif 3 ilçe” uygulamasıyla gidermeye ve oluşabilecek hukuki sorunları çözmeye çalıştı. Bu düzenlemeyle aile B listesinde üç ilçe tercih edebilecek. A listesinde 15 okuldan birine yerleşemeyen öğrenci B listesinde zorunlu işaretlediği 4 okul türüne göre sırasıyla ikamet ettiği semt, köy, mahalle, tüm ilçe geneli ve seçtiği 3 ilçe taranarak yerleştirilecek. Ancak bu listede başka bir ildeki okula kontenjan boş olsa bile yerleştirilemeyeceksiniz.

LİSE SEÇİMİNDE PUANINIZ KADAR NE OLMAK İSTEDİĞİNİZ DE ÖNEMLİ
Sevgili çocuklar kadınhaberleri olarak uyarıyoruz. Seçeceğiniz lise ileride hangi üniversiteye gitmeniz hatta ileride hangi mesleği yapmanız gerektiğinin de yolunu çizecek. Bu nedenle tercih yaparken yalnızca puanlarınızı değil kendi isteklerinizi ve hayattan beklentilerinizi, ilgi ve yeteneklerinizi de göz almanız gerekiyor. Sizin için ünlü yaşam ve kariyer koçu Mert Çuhadaroğlu'na bu konuyla ilgili sorular sorduk. Bakın Mert Çuhadaroğlu meslek seçimi ve lise-üniversite seçimleri için neler söyledi?

Amaç, ne istediğinizi keşfetmek ve bunu gerçekleştirmektir.
Ne istediğinizi keşfetmek için;
1)    Hayatta sizi en çok mutlu eden, yaparken keyif aldığınız 10 aktiviteyi sıralayın.
2)    İyi yaptığınızı düşündüğünüz 10 şeyi sıralayın. Eğer aklınıza 10 madde gelmiyorsa arkadaşlarınıza sorun.
3)    Birinci ve ikinci maddenin kesişim kümesini alın. Bu kesişim kümesinin içinde bir yerlerde yapmak istediğiniz şey var. Para kazanmak zorunda olmasanız severek yapacağınız iş.
4)    Şimdi detaylı bir hayal kurmanızı istiyorum sizden. Yapmak istediğiniz şey her ne ise onu bulmuş olmanıza gerek yok.
a)    Nasıl bir çevrede veya ortamda bunu yapıyorsunuz? Ev, ofis, dış alan, masanız, çalışma arkadaşlarınız?
b)    Sevdiğiniz işi yaparken genel olarak neler yapıyorsunuz? Konuşmak, yazmak, dışarıda olmak, müşteriler, seyahatler?
c)    Sevdiğiniz işi yaparken hangi yeteneklerinizi daha çok kullanıyorsunuz? İletişim, Güleryüz, el becerisi, satış, ikna etmek, vb.
d)    Sevdiğiniz işi yaparken nasıl bir insansınız, diğer kişilerle iletişiminiz nasıl, genel olarak hayatınız nasıl etkilenmiş?
e)    Sevdiğiniz işi yapan insan olmak sizin için neden önemli?
Bu sorulara yanıt verirken ne yapmak istediğinizi bulacağınızı ümit ediyorum.
Ne yapmak istediğinizi bulduktan sonra her şey çok farklı olacak ve üniversite seçimini buna göre yapabileceksiniz.


MERT ÇUHADAROĞLUNUN YAZISININ TAMAMI İÇİ TIKLAYINIZ 

TEOG 2014-2015’te de yapılacak mı? Son Durum Ne?
Bu yıl uygulanan çoklu sınav sistemi 2014-2015 öğretim yılında da yapılacak mı, işte konuyla ilgili açıklamalar. "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi öğrenci, öğretmen ve okul arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, öğrenci başarısını geniş bir zaman dilimine yayarak ölçmek, eğitim sürecinde öğretmenlerin ve okulun rolünü daha etkin kılmak, sınav kaygısını sürece yayarak azaltmak gibi gerekçelerle 2013-2014 eğitim öğretim yılının başında güncellendi. Sistemin güncellenmesiyle gerçekleştirilen Merkezi Ortak Sınavların ardından birçok öğrenci, öğretmen, veli ve idareci ile görüşmeler yapıldı ve anket uygulandı. Eğitimin tüm paydaşlarıyla yapılan bu görüşmeler ve anketlerde elde edilen sonuçlara göre Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nin benimsendiği ve sistemin devam ettirilmesi yönünde eğilimin olduğu görüldü. Eğitimin tüm paydaşları nezdinde kabul gören Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması düşünülmüyor. Ancak eğitim, doğası gereği değişimi ve sürekli gelişimi içinde barındırıyor. Günümüz dünyasında eğitim paradigmalarındaki değişimler dikkate alınarak ilerleyen dönemlerde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminde sistemin uygulanışı ve pratiği ile ilgili güncellemeler yapılabilir."

TEOG SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

2014 ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ UYGULAMASI TERCİH LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Fen Liseleri Tercih Listesi, Anadolu Liseleri Tercih Listesi, 2014 TEOG Tercih Listesi kadinhaberleri.com'da. 2014 Lise Kontenjanları, 2014 TEOG tercih klavuzu indir, MEB TEOG Tercih Kılavuzu, Liselerin Taban ve Tavan Puanları, TEOG Tercih İşlemleri, TEOG 2014 MEB, Lise Tercihleri nasıl yapılır? Lise Tercih İşlemleri, 2014 MEB TEOG Lise Tercihi yapmak için nelere dikkat etmek gerekir? Lise Tercih Puanları, Liselerin Taban ve Tavan Puanları, 2014 MEB TEOG işlemleri, TEOG Sınav Sonuçları, TEOG Tercih Rehberi, 2014 Lise Taban Ve Tavan Puanları, 2014 Fen Lisesi Taban Puanları,2014 TEOG Tercih Rehberi, 2014 MEB TEOG Tercih İşlemleriMEB TÜM LİSE TÜRLERİ VE TÜM İLLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 FEN LİSELERİ VE SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 ANADOLU LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB 2014 ÇOKLU PROGRAM LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 MESLEKİ VE TEKNİK LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MEB 2014 ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MEB 2014 ÖZEL LİSELER İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Haber Kaynağı: kadinhaberleri.com

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim