öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber

Bu haber kez okundu.

TEOG sonrası nakil krizinde MEB\'den geri adım

22 Ağus­to­s 2014’­te Te­mel Eği­tim­den Or­ta­öğ­re­ti­me Ge­çiş (TE­OG) sı­na­vı­nın yer­leş­tir­me so­nuç­la­rı­nı bek­le­yen 9’un­cu sı­nıf aday­la­rı­na na­kil iş­le­min­de ko­lay­lık sağ­lan­dı.MEB, okul­la­ra gön­der­di­ği ya­zıy­la özel okul­da oku­mak is­te­yen öğ­ren­ci­le­rin na­kil iş­lem­le­riy­le uğ­raş­ma­ya­ca­ğı­nı söy­le­di.

 

Özel oku­la ke­sin kay­dı­nı yap­tı­ran  öğrenci TEOG sonucuna göre özel okula kayıt yaptıracak olsa da bu uygulamanın aynı şekilde devam edeceği dile getirildi.

 

Devletteki yerleri belli

 

Yet­ki­li­ler, TE­OG’­la öğ­ren­ci­le­rin dev­let oku­lun­da­ki yer­le­ri­ni be­lir­le­dik­le­ri­ni kay­det­ti. Her ih­ti­ma­le kar­şı okul­la­ra böy­le bir ya­zı gön­der­dik­le­ri­nin al­tı­nı çi­zen yet­ki­li­ler, na­kil ko­nu­sun­da­ki sı­kın­tı­la­rın bu uy­gu­la­may­la or­ta­dan kal­ka­ca­ğı­na vur­gu yap­tı.

 

FATMA EREN - BUGÜN GAZETESİ

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
loading...