Öğretmen Diyarı

TEOG sınavı sona erdi, sonuçlar Haziran’da

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaokul 8′inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavları bugün yapılan ikinci oturum sınavlarıyla sona erdi.

Saat 09.00’dan itibaren fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına giren 8’inci sınıf öğrencileri, saat 12.00’deki son oturumla bugünkü TEOG maratonunu tamamladı. Bu sınavlara katılamayanlar için 10-11 Mayıs’ta mazeret sınavları yapılacak.

Ortak sınavların dün yapılan birinci oturumunda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları yapıldı. Bugünkü ikinci oturumda ise öğrenciler, fen ve teknoloji, T.C İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılılarına girdi. Her yazılıda 20 soru soruldu.

Yurt içi ve yurt dışı toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı.

Ortak sınavların yapıldığı her bir ders yazılısı Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20′de başladı ve aynı anda gerçekleştirildi.

Salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler ilk ders yazılısı için saat 08.30′dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı.

Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine izin verilmedi.

Okullarda emniyet görevlileri tarafından üst araması yapılmadı. Ancak sınav evrak kutularının açılması sırasında her okulda bir emniyet personeli bulundu.

Soru kitapçıkları Bakanlığa geri gönderilmeyecek

Bugünkü oturum tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları isteyen öğrencilere verilecek. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

Mazeret sınavları, 10-11 Mayıs’ta

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının Haziran ayında açıklanması planlanıyor.

Öğrencilerin, 6, 7 ve 8′inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8′inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak

 

Memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim