Öğretmen Diyarı

Teog Merkezi Ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

 

Teog Merkezi Ortak sınav sonuçları  ne zaman açıklanacak.  Teog Sınav Sonuçları (28-29 Kasım)  Teog sınav sonuçları. Teog Merkezi Ortak sınav sonuçları  ne zaman açıklanacak.  Teog Sınav sonuçlarının bildilirmesi Sbs yerine ilk defa uygulanan Teog merkezi ortak sınavı 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde sorunsuz bir şekilde  8.sınıflara  yapılan Türkçe , Matematik , Fen ve Teknoloj,İngilizce , Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ve T.C İnkilap tarihi derslerinden oluşan 20 şer soruluk  testler halinde iki günde uygulandı.


Teog sınav sonuçları için Meb tarafından yapılan duyuruda Teog  Merkezi ortak sınav sonuçlarından önce 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde 28-29 kasım 2013 tarihlerinde mazeretlerinde dolayı teog merkezi ortak sınavına katılamayan  8.sınıf öğrencilerine  yapılacka telafi sınavlarından sonra  2014 Ocak ayı içerisinde Teog Merkezi Ortak  Sınav sonuçlarının ilan edileceği belirtildi.


Teog Merkezi ortak sınavında 2 soru iptal edilmişti 2 Soru iptali ile o testlerde  değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır. 


Teog Sınav sonuçları ve Teog sınavı hakkında her türlü sorularınızı bize yorum kısmında iletebilirsiniz Teog  ORTAK SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ 

 

a. Ortak sınavların sonuçları Bakanlık tarafından, sınav takviminde belirtilen tarihlerde 


 e-Okul sistemine işlenecektir. 

 

b. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir. Teog sınav sonuçları Ve SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ 

 

a. Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır 


b. Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır. 


c. Her adayın cevap kâğıdı, 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle  okutulacaktır. 


ç. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar bulunacaktır. 


d. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. 


e. Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı;  [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır. 


f. 8 inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o  döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik  ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda  kullanılır.  

 

g. Kopya taraması sonucu iptal edilen dersin sınavı puanla değerlendirilmez. Ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınır. 


ğ. Özründen veya başka bir sebepten dolayı herhangi bir dersten muaf olan öğrencilerin ortak sınav puanı, yılsonu başarı puanı hesaplamasındaki usullere uygun olarak hesaplanacaktır. 


h. Tüm hesaplamalar virgülden sonra dört basamağa kadar yapılacaktır. 


i. Soru iptali olması durumunda değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacaktır. 


 Yıl Sonu Başarı Puanı Hesaplaması  www.mebpersonel.com


Öğrencinin tüm derslerden aldığı puanların aritmetik ortalaması, o derslere ait haftalık ders saati sayısı ile çarpılarak ağırlıklı yılsonu puanları hesaplanacaktır. Bu puanların toplamının, o derslere ait haftalık ders saati toplamına bölünmesi ile de yıl sonu başarı puanı elde edilecektir. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerin ortak sınavlardan aldığı puanlar, 8 inci sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol