Öğretmen Diyarı

TEOG mazeret sınavında ilk tur tamamlandı
 Milli Eğitim Bakanlığı'nca, TEOG sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen mazeret sınavlarının ilk gün oturumu yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen mazeret sınavlarının ilk gün oturumu gerçekleştirildi.

TEOG kapsamında, merkezi ortak sınavlara mazeretlerinden dolayı giremeyen 8'inci sınıf öğrencileri, saat 08.30'dan itibaren sınav salonlarına alındı. Öğrenciler Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de sınava girdi. Sınavlar saat 12.00'de tamamlandı. Her ders için dört seçenekli 20 sorudan oluşan soru kitapçığı kullanıldı. Her ders için sınav süresi 40 dakika olarak uygulandı.

532 merkezde, 4 bin 459 öğrenci sınava girdi �

Sınava, 532 merkezde, 532 okuldaki 2 bin 368 salonda 4 bin 459 öğrenci katıldı. Mazeretlerini belgelendiren 27 öğrenci evde, 7 öğrenci hastanede, 133 öğrenci de tek kişilik salonda sınava alındı. TEOG sonuçları haziran ayı içerisinde e-okul sisteminde öğrencilerin karnelerine işlenecek. Mazeret sınavları, yarın yapılacak fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleri sınavlarıyla tamamlanacak.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim