Öğretmen Diyarı

TEOG Matematik Konuları Değişti İşte Yeni Konular

Uzun yıllardan beri liselere giriş sistemi üzerinde köklü değişiklikler yapılmakta ve öğrenciler sürekli olarak sistem değişikliğine bağlı adapte olma problemi yaşamaktadırlar.

1. TEOG Matematik Konularında Değişiklik

Kasım ayında yapılacak olan 1. TEOG sınavına 2 aylık bir süre kala Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte Matematik sorularının geleceği konularda değişiklik yapıldığı belirtildi.

TEOG Tepkisi Büyüyor

Çalışmalarına uzun zaman önce başlayan öğrencilerin TEOG Matematik konularının değişmesiyle birlikte ne yapacaklarını bilemedikleri ve velilerin de bu duruma büyük bir tepki gösterdikleri görülüyor. Aynı şekilde öğrencilerin de telaşe içine girdikleri dikkatlerden kaçmıyor.


 
1. TEOG Matematikte Hangi Konular Değişti?

1. TEOG Matematik sınavında soruların 5 farklı konudan çıkacağı beklenirken yapılan değişiklikle birlikte 3 konunun ikinci döneme kaydırıldığı ve ikinci dönem çıkması beklenilen 2 konunun ise 1. TEOG Matematik sınavına kaydırıldığı görülüyor.

Yapılan düzenlemeye göre 1. TEOG Matematik sınavına eklenen yeni konular;

Sayı örüntüleri
Özdeşlikler
Hangi Konular Kalktı?

Histogram, fraktal ve koordinat düzleminde simetri konuları ise yeni düzenleme kapsamında birinci dönem müfredatından kaldırılarak ikinci dönem müfredatına kaydırıldığı belirtiliyor.

 

http://habersefi.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol