Öğretmen Diyarı

TEOG kazanım testleri erişime açıldı! TEOG sorularıyla ilgili şaşırtan açıklama
TEOG sınav tarihlerinin belli olması ardından, hem öğrencilerin hem de velilerin heyecan dozu daha da arttı. TEOG 1. Dönem sınavları 23-24 Kasım olmak üzere 2 oturumda gerçekleşecek. 1 milyon 219 bin ortaokul 8’inci sınıf öğrencisi, istedikleri liselere girebilmek için mücadele edecek. Sınav takvimi ve sınavda çıkacak soru sayısını resmi internet sitesi üzerinden duyuran MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı öncesinde öğrencilerin sınav stresinden kurtulması için kazanım testleri yapacağını açıkladı. Açıklama resmi siteye bağlı olan ÖDSGM sayfası üzerinden yapıldı. TEOG sınavlarına hazırlık için yapılan kazanım testlerine tüm öğrenciler katılabilecek. ÖDSGM sayfası üzerinden gerçekleştirilecek olan sınav bu akşam saat 21.00’de başlayacak. İşte, kazanım testlerine dair yapılan o açıklama ve sınava dair detaylar!

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Müşavirliği’nin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama şu ifadeler kullanıldı: “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin 23, 24 Kasım’da gireceği birinci dönem merkezi ortak sınavı öncesinde; öğrencilerin, heyecanını azaltmak ve kendilerini değerlendirmeleri amacıyla deneme sınavı yapılacak.” denildi.

KAZANIM TESTLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!
Ayrıca sınav saatine dair bilginin de verildiği açıklamada, “MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan deneme sınavına isteyen her öğrenci katılabilecek. Değerlendirme sınavına katılmak isteyen öğrenciler, bugün saat 21.00’den itibaren http://odsgm.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler” ifadeleri kullanıldı.

TEOG SORULARI 90 BİNLİK HAVUZDAN SEÇİLDİ

Her yıl olduğu gibi bu yılda TEOG’da çıkacak sorular merak konusu oldu. Herkesin merak ettiği bu konuya, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin’den açıklama geldi. Bu yılki sınavı değerlendiren Çetin, 23-24 Kasım'da gerçekleşecek sınavdaki soruların, 3 yılda yazılan 90 bin soruluk havuzdan seçildiğini belirtti. Soruların, öğrencilerin derslerde gördükleri konulardan çıkacağını ve dersleri takip eden öğrencilerin rahatlıkla cevaplayabileceğini söyleyen Çetin, TEOG sorularının Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığında çalışan ve branşlarında her biri soru yazma alanında uzmanlaşmış 28 öğretmen tarafından, incelemeden geçtikten sonra soru havuzuna alındığını anlattı.

SINAV SORULARI VE TARİHLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

TEOG kapsamında 23-24 Kasım'da yapılacak birinci dönem ortak sınavlara, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda, 72 salonda 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılacak. Öğrenciler, 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak olan birinci oturumda, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 24 Kasım Perşembe gün yapılacak ikinci oturumda ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınava girecek.

Kaynak: Hürriyet
Anahtar Kelimeler:
Teog Kazanım Testleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim