Öğretmen Diyarı

TEOG giriş belgesi nasıl çıkartılır? TEOG sınavı ne zaman, saat kaçta?
TEOG sınavı için geri sayım devam ederken, öğrencilerin sınav giriş belgesi arayışları sürüyor. Peki daha iyi bir lisede eğitim görmek isteyen öğrencilerin yarış vereceği TEOG sınavı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Sınava giderken öğrencilerin yanında bulundurması gereken TEOG sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır? İşte tüm bu soruları cevabı

TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler son hazırlıklarını tamamlarken, sınava girerken yanlarında bulunması gereken TEOG sınav giriş belgesi çıkarma işleminin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. TEOG sınavı hangi gün, saat kaçta yapılacak sorularının yanı sıra, sınava hangi sınıflarda gireceklerini de merak eden öğrenciler, bu bilgilere nasıl erişebileceklerini araştırmaya başladı. İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

TEOG SINAVI SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olarak nitelenen TEOG sınavı, 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günleri iki oturumda yapılacak.

23 Kasım Çarşamba günü yapılacak olan oturum 09.00'da Türkçe sınavı ile başlayacak. 20 sorunun sorulacağı sınavın süresi 40 dakika olacak. Türkçe sınavının tamamlanmasının ardından verilecek 30 dakikalık mola, 10.10'da Matematik sınavı ile devam edecek. Yine 20 soru 40 dakika şeklinde yapılacak olan Matematik sınavı 11.50'de mola verilmek üzere sona erecek. Günün son sınavı ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı olacak. Bu sınavın sona ermesinin ardından ilk oturum tamamlanmış olacak.


24 Kasım Perşembe günü oturumu Fen ve Teknoloji sınavı ile açılacak. 09.00'da başlayacak sınav 40 dakika sonra tamamlanacak. 10.10'da ise T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı yapılacak. Günün son sınavı 11.20'de başlayacak olan Yabancı Dil ile tamamlanacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

TEOG sınav giriş belgesi, sınava hangi sınıf ve sırada girecekleri belli olmayan öğrencilerin merakla araştırdığı bir diğer konu oldu. Sınav giriş belgesini nereden görebileceği konusunda herhangi bir fikri olmayan öğrenciler, TEOG sınav giriş belgesi arayışlarını sürdürdü. E-okul sistemi üzerinden yayımlanan sınav giriş belgesi, öğrenciler tarafından sistemin de  yardımıyla çıktı olarak alınabilecek.


Kaynak: Hürriyet Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim