Öğretmen Diyarı

TEOG da bilerek mi yanlış soru soruluyor?

TEOG da bir sorunun iptal edilmesi ile hatasız bir sınav bekleyen milyonlarca öğrenci ve veli yine hayal kırıklığına uğradı. 
Tüm sınavlarda olduğu gibi TEOG Sınavı'nda da işin uzmanı bir ekip tarafından sorular hazırlanmaktadırlar. Ancak ne gariptir ki alınan tüm tedbirlere rağmen neredeyse bütün sınavlarda yanlış sorular sorulmakta, kimi zaman sorular iptal edilmekte, kimi zaman da veliler tarafından mahkemeye taşınan yanlış sorular mahkeme tarafından iptal edilmektedir, verilen bu iptal kararları ile iptal edilen soruları tüm öğrenciler doğru yapmış kabul edilmektedir. Bu durum da akıllara farklı düşünceleri sokmaktadır; Acaba bakanlık bunu bilerek mi yapmaktadır. 
Özellikler üniversite sınavlarında sıklıkla karşılaşılan sıfır çekmenin önüne geçilmek için mi yanlış soru sorulup tüm öğrencilere doğruymuş gibi puan verilerek TEOG ortalamasının düşmesi mi engellenmektedir. 
Doğal olarak bu düşünce tepki görecektir ve hatta olur mu böyle saçmalık denebilecekte. Haklı olarak bunun mümkün olmadığı ve hatta paranoya olabileceği bile söylenebilir. Ancak neredeyse her sınavda hata olması, neredeyse her sınavda iptal olması akıllara şüphe düşürmektedir. 
Çünkü bakanlığın elinde hatasız sınav yapabilecek kalitede kadro, öğretmen, teknoloji ve birikim mevcuttur. Tüm bu imkanlara rağmen neden hata sıfıra indirilememektedir. Şüphelenmemek mümkün değildir.
Cevat Artun

Kaynak. www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol