Öğretmen Diyarı

TEOG çıkmış soru ve cevapları! burada

TEOG 1. dönem ortak sınavlar 25 ve 26 Kasım 2015, mazeret sınavları 12 ve 13 Aralık 2015'te yapılacak. 2015-2016 TEOG puan hesaplama robotu sayesinde TEOG SONUÇLARI en kolay ve en hızlı öğrenebilirsiniz Peki TEOG'da puan hesaplama nasıl yapılacak? 2014-2015 yılı ve geçmiş dönemler, teog çıkmış soru ve cevapları

Ortaöğretim 8. Sınıfların girecek oldukları TEOG sınav tarihleri kısa bir süre önce teog çıkmış sorular MEB tarafından açıklandı. 2015-2016 ortak sınav takviminin açıklanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavların daha önceki dönemlere ait TEOG çıkmış sorular ve cevapları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 2014-2015 eğitim öğretim yılında 8. sınıfların girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) Merkezi ortak sınavlarına ait soruları ve cevapları kamuoyu ile paylaşıldı. 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak sınava girecek olan son sınıf öğrencileri; TEOG çıkmış sorular açıklandı mı sorusunun cevabının heyecanla bekledikleri sevindirici haber Milli Eğitim Bakanlığından TEOG çıkmış sorular 2015 Temel Eğitime Geçiş sınavı daha önceki dönemlere ait soru ve cevaplarını haberimizden ve personelmebhaber.net ten öğrenebilirsiniz.

 

2014-2015 TEOG ÇIKMIŞ SORULAR MEB SİTESİNDE AÇIKLANDI!

Ortaöğretim öğrencilerinin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Bu yıl Kasım ayı içerisinde yapılacak olan1. Dönem TEOG sınavı işçin geri sayım devam ediyor. Ortaöğretim 8. Sınıf öğrencilerinin Temel Eğitime Geçiş için girecekleri sınavın geçmiş dönem TEOG çıkmış sorular Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayınlandı. TEOG Çıkmış Soru ve cevaplarını öğrenmek isteyen öğrenciler MEB’in resmi sitesi www.meb.gov.tr adresinden ya da haberimizin içerisinde bulunan linki tıklayarak ulaşabilirler. 

2016 MEB TEOG ORTAK SINAV YÖNETMELİĞİ 

Bu sisteme göre altı temel ders için (Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) 8'inci sınıfta öğretmen tarafından dönemsel olarak yapılan sınavlardan bir tanesi ortak olarak gerçekleştirilir. Ortak sınavlar, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen müfredatı kapsayacak şekilde yapılır. Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapılır, o günlerde sınav yapılacak okullarda ders işlenmez. Sorular çoktan seçmeli ve 4 seçeneklidir. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemez. (Ortak sınavlar orta ve uzun vadede açık uçlu soruları da içerecek hale dönüştürülecektir.) 

Öğrenciler ortak sınavlara olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında girer. Sınavda görevlendirilecek öğretmenler kendi okullarından farklı bir okulda görev yapar. Geçerli bir mazereti sebebiyle ortak sınava giremeyen öğrenciler için önceden belirlenen bir hafta sonunda mazeret sınavı yapılır. Mazeret sınavı, belirlenen sınav merkezlerinde yapılır. 

2016 TEOG YILSONU BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR

Ortaöğretimde eğitim gören ve TEOG sınavına girecek olan öğrenciler yılsonu başarı puanının nasıl hesaplandığını merak ediyorlar. Yılsonu başarı puanı şu şekilde hesaplanmaktadır; not ile değerlendirilen tüm derslerin ağırlıklı yılsonu puanlarının o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpımının o sınıfa ait haftalık ders saatleri toplamına bölümünden elde edilen puanı ifade eder. Puanlama 100 tam puan üzerinden yapılır. 

8.SINIFLAR 1. DÖNEM ORTAK SINAVLARI SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARI (TIKLAYIN)

2015 2016 TEOG SINAVI NE ZAMAN TIKLAYIN

2013-2014 TEOG DAHA ÖNCEKİ DÖNEMLER ÇIKMIŞ SORU VE CEVAPLARI

FEN TEKNOLOJİ SORULARI İÇİN TIKLAYIN

MATEMATİK SORULARI İÇİN TIKLAYIN 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORULARI İÇİN TIKLAYIN

İNGİLİZCE SORULARI İÇİN TIKLAYIN 

TÜRKÇE SORULARI İÇİN TIKLAYIN 

İNKİLAP TARİHİ SORULARI İÇİN TIKLAYIN


AĞIRLIKLANDIRILMIŞ ORTAK SINAV PUANI NEDİR, HANGİ PAUN ÜZERİNDEN HESAPLANIR? 

Ortak Sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılır. 

2016 TEOG YERLEŞTİRMEYE ESAS PUANIN HESAPLANMASI 

TEOG sınavına giren öğrencilerin TEOG Yerleştirmeye Esas Puanı hesaplanası şu şekilde yapılmaktadır. 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılır.

 

Kaynak: www.haberradikal.com

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol