Öğretmen Diyarı

TEOG 8. SINIF İKİNCİ DÖNEM SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 TEOG 2. Dönem Soru ve Cevapları. MEB Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. TEOG  Türkçe, Matematik, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapları için Tıklayınız, MEB TEOG soru ve cevapları burada. TEOG Merkezi Ortak Sınav soru ve cevaplarını indirmek için tıklayınız. MEB 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. MEB 8.Sınıflar 2. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı. TEOG Merkezi Ortak Sınav İkinci Dönem Sınav Soru ve Cevapları için tıklayınız. TEOG Merkezi Ortak sınav soru ve cevapları için tıkla. 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav soru ve cevapları için tıklayınız. Ortaöğretime Geçiş Merkezi Ortak Sınav Soru ve Cevapları indir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu bugün yapıldı.

 

Yurt içi ve yurt dışı toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı.

 

Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. Her yazılıda 20 soru sorulacak.

 

NOT: TEOG  8. Sınıf İkinci Dönem Sınavı Soru Ve Cevapları Henüz MEb tarafından Yayınlanmadı Soru ve Cevaplar yayınları yayınlanmaz http://www.mebpersonel.info.tr'den ulaşabilirsizniz.

 

Liselere Geçiş Ortak Sınav (TEOGS) Soru ve Cevapları içn TIKLAYINIZ...

Türkçe                   A Kitapçığı    B Kitapçığı

Matematik             A Kitapçığı   B Kitapçığı

Din Kültürü            A Kitapçığı   B Kitapçığı

Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı   B Kitapçığı

İnkilap Tarihi         A Kitapçığı   B Kitapçığı

İngilizce                 A Kitapçığı   B Kitapçığı

Almanca                 C Kitapçığı   D Kitapçığı  

Fransızca                E Kitapçığı   F Kitapçığı  

İtalyanca             G Kitapçığı   H Kitapçığı 

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirilecek. Sınav süresi her bir ders yazılısı için 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30'ar dakika olacak.

 

Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55'er dakika, sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 15'er dakika olacak.  

 

Salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler ilk ders yazılısı için saat 08.30'dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine izin verilmedi.

 

Okullarda emniyet görevlileri tarafından üst araması yapılmadı. Ancak sınav evrak kutularının açılması sırasında her okulda bir emniyet personeli bulundu.

 

Soru kitapçıkları Bakanlığa geri gönderilmeyecek. Yarın yapılan ikinci oturum tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları isteyen öğrencilere verilecek. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

 

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının Haziran ayında açıklanması planlanıyor.

 

Öğrencilerin, 6, 7 ve 8'inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak.

 

TEOG 8. SINIF BİRİNCİ DÖNEM MERKEZİ ORTAK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

 

 

Liselere Geçiş Ortak Sınav (TEOGS) ÖRNEK Soru ve Cevapları içn TIKLAYINIZ...

Türkçe                   A Kitapçığı     B Kitapçığı 

 

Matematik               A Kitapçığı    B Kitapçığı

 

Din Kültürü            A Kitapçığı    B Kitapçığı

 

Fen ve Teknoloji    A Kitapçığı    B Kitapçığı

 

İnkilap Tarihi         A Kitapçığı   B Kitapçığı

 

İngilizce               A Kitapçığı    B Kitapçığı

 

Almanca               C Kitapçığı   D Kitapçığı  

 

Fransızca             E Kitapçığı   F Kitapçığı  

 

İtalyanca             G Kitapçığı   H Kitapçığı  

 

mebpersonel.info.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim