Öğretmen Diyarı

TEOG 2017: Boş kontenjanlar belli oldu! MEB E-Okul nakil işlemleri nasıl yapılır?

TEOG 2017 kapsamında e-okul platformunda nakil işlemleri ne zaman başlayacak? Öğrenciler veliler MEB TEOG sonrası boş kontenjanları araştırıyor. Peki E-okul üzerinden nakil başvurusu nasıl yapılır, boş kontenjan tercih listeleri ve taban puanları nasıl görüntülenir? İşte Milli Eğitim Bakanlığı TEOG nakil işlemleri takvimi…
MEB'in TEOG takvimine göre llk nakil başvuru dönemi 14 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Haberimizin devamındaki resimli kılavuz ile nakil başvurusu, boş kontenjanlar ve taban puanları ile ilgili bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca MEB e-okul platformundaki nakil başvurusu ve boş kontenjanlarla ilgili bölümlerin direkt bağlantılarını da paylaştık. İşte TEOG 2017 nakil işlemleri ile ilgili detaylar…

NAKİL BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ TAKVİMİ
11 Ağustos 2017: Tercih Sonuçlarına Göre Boş Kontenjanların Açıklanması
14-18 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
21 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
21-25 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
28 Ağustos 2017: Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının Açıklanması
28 Ağustos-06 Eylül 2017: Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması
TEOG yerleştirme sonuçları www.meb.gov.tr adresinde! MEB TEOG sonucu sorgulama ekranı! (E-Okul giriş)
Nakil işlemlerinin ilk basamağı boş kontenjanların kontrolüdür. Nakil başvurusu okullardaki boş kontenjanlara göre yapılmaktadır ki MEB'in TEOG 2017 için yayımladığı boş kontenjan listelerine hemen yukarıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor. Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.
Boş kontenjanları inceledikten sonra nakil başvurusu yapacağınız okul veya okulların tercih kodunu not alın. Daha sonra yine haberimizin baş kısmındaki bağlantı ile erişebileceğiniz E-okul Nakil Başvuru ekranına gidin. Bu ekranda ekrandaki giriş kodunu, öğrenci T.C. kimlik numarasını, öğrenci okul ve güvenlik kayıt numarasını girerek sisteme giriş yapılması gerekiyor. Güvenlik kayıt numarası mezun olduğunuz ortaokul tarafından verilen SINAV SONUÇ BELGESİ'nde “Güvenlik Kayıt No” ibaresi ile yer almaktadır. Sisteme giriş yaptıkran sonra tercih kodu ile nakil başvurusu yapabilir ve TEOG 2017 1. nakil döneminin nakil işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
10, 11 VE 12. SINIFLAR İÇİN NAKİL İŞLEMLERİ

Nakil işlemleri bu dönemde sadece TEOG 2017 kapsamında değil 10, 11 ve 12. sınıflar için de başladı. Bu sınıflar için boş kontenjan bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Söz konusu sayfadan genel müdürlük menüsündan istediğini okul türüne göre seçim yaptıkran sonra il, ilçe ve okul seçenekleri çıkacak. Burada da önce il ardından ilçe seçtikten sonra okul bölümünde seçtiğiniz konuma göre okullar menüden seçilebilir olacak. Bu işlem ile istediğiniz okulların 10, 11 ve 12. sınıf boş kontenjanlarını görebilirsiniz.
Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre önemli tari

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim