Öğretmen Diyarı

TEOG 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? (TEOG sonuç sorgulama ekranı)
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı TEOG 1. dönem sınavları 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. 1 Milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Geçen sene Ocak ayında açıklanan Teog 1. dönem sınav sonuçlarının bu senede Ocak ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. 

TEOG MEB SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ
23-24 Kasım tarihinde gerçekleştirilen TEOG sınavı iki oturum halinde gerçekleştirildi. 1 Milyonun üzerinde öğrencinin katıldığı TEOG sınavının ardından 17-18 Aralık tarihleri arasında MEB tarafından TEOG mazaret sınavları gerçekleştirildi. Kasım'da gerçekleştirilen TEOG 1. dönem sınavlarının ilk oturumunda Türkçe, Matamatik, ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi sınvaları gerçekleştirildi. İkinci gün gerçekleştirilen oturumda adaylara Fen Bilgisi, T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük veYabancı Dil sınavlarına yapıldı. 

Uzunca bir süredir TEOG sonuçları hakkında beklenti içinde olan adayların Ocak ayının gelmesiyle birlikte heyecanları bir kat daha arttı. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz sene TEOG sınav sonuçlarını 18 Ocak tarihinde adaylara duyurmuştu. MEB'den yapılan açıklamaya göre TEOG 1. dönem sınav sonuçlarının da Ocak ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

TEOG 1. dönem sınav sonuçlarının ardından 1 ay sonra gerçekleştirilen Mazaret sınav sonuçlarının'da Ocak ayı içerisinde aynı gün açıklanması bekleniyor. 1 Milyon 190 bin 826 aday TEOG sınav sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesi üzerinden ulaşabilecek.


Kaynak: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol