Öğretmen Diyarı

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI FORMALİTE Mİ?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NAAşağıdaki sorularımın, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.7.11.2013


Prof.Dr.F.Nur SERTER


İstanbul Milletvekili


Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi12.10.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan, MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE YÜKSELME, UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI HAKKINDAKİ YÖNETMELİĞİNİN 21. Maddesine göre; “Bu Yönetmelikte belirtilen görevlere ilişkin boş kadrolara; şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürleri bakımından sözlü sınav, diğer görevler bakımından yazılı sınav sonuçlan esas alınarak oluşturulan başarı listeleri üzerinden, tercihler de dikkate alınarak puan üstünlüğüne göre atama yapılır.” İbaresi bulunmaktadır.


 


Bu bilgiler doğrultusunda;


1-Şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürü atamalarında, atamaya esas sınavtürü (Yazılı sınav-sözlü sınav) hangisidir?


2-29.12.2013 tarihinde yapılacak olan yazılı sınavın, şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürü atamalarına etki oranı var mıdır? Var ise yazılı sınavın etkisi ne şekildedir?


3-29.12.2013 tarihinde yapılacak olan yazılı sınav, sadece sözlü sınava girebilmenin ön koşulu mudur?

Haber Kaynağı: www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim