Öğretmen Diyarı

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ PUANLARI AÇIKLANDI ŞİMDİ NE OLACAK?‏

 

 
Şöyle bir örnekle iddiamızı somutlaştıralım: Mülakat puanı 78 olan bir aday ilk atamada tercihlerine yerleşemeyip mülakatının yenilenmesi için yargıya gidiyor. Mahkeme tarafından haklı bulunan aday idare tarafından yeniden mülakata alınıyor. Yenilenen puanı 72 olan aday (sadece mahkeme kararıyla mülakatını yenilemiş adaylara yönelik kısmi bir atama durumunda ) şube müdürü olarak atanacaktır. İlk atamada 78 ile atanamayan aday, ikinci atamada 72 ile atanacaktır.
 
Mahkeme kararlarını uygularken başka mağduriyetler oluşturulması hukuka aykırıdır. Ayrıca Görevde Yükselme Yönetmeliğinin değişen maddelerine göre Aritmetik Ortalama yöntemiyle ilk defa başarı sırası oluşturulacaktır. Aritmetik Ortalama puanını kullanmadığı için tüm adaylar eşit düzeydedir.Yeni mahkeme dosyalarıyla uğraşmamak için herkese hak verilmesi mantık gereğidir. Buna rağmen dezavantajlı bölgelerdeki 601 kadronun çoğunun boş kalacağını kestirmek güç değil.
 
YENİ MÜLAKAT PUANLARI İSTATİSTİĞİ

İkinci kez şube müdürlüğü mülakatına giren adayların sonuç istatistiği şöyle: Puan aralığı 10-97 arasında değişiyor. Başarı yüzdesi %19. 25 kişi 70 barajını geçmiş...
 
MÜNHAL BULUNAN ŞUBE MÜDÜRÜ KADRO SAYISI

Taşra teşkilatındaki şube müdürü serbest kadro adeti 3026 bunun 2425 i dolu geriye 601 kalıyor. Bunlar 1709 dan gitmeyen ve daha sonra boşalan kadrolardır. 

UMARIZ DÖNMEM ORTASINA KADAR BEKLEMEZLER

Bakanlığın "Atamaya ilişkin açıklama ileri ki tarihte yapılacaktır." ifadesi: bir atamanın yapılacağını göstermektedir. Olması gereken öğrenciler ders başı yapmadan önce bir atama yapılmasıdır. Umarız bakanlık, eski alışkanlıklarını devam ettirip dönemin ortasına kadar  beklemez.
 
TÜM ADAYLARA TERCİH HAKKI VERİLMELİDİR

601 boş kadroya ikinci atama yapılmalıdır. Mülakatta 70 barajını geçen herkese tercih hakkı verilmelidir. aksi taktirde hakkımızı aramaktan, mahkemelere başvurmaktan imtina etmeyeceğiz. Yeise kapılmayın var gücünüzle haksızlığa direneceğiz. Hz. Ali'nin (r.a) anlamlı vecizesiyle yazımızı sonlandırıyoruz. Haklıysan korkma, Hak (c.c.) seni korur...
 
ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MÜLAKAT MAĞDURLARI PLATFORMU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim