Öğretmen Diyarı

Sorumluluk Sınavlarında Kasım ve Nisan\'dan Vazgeçildi!

Orta Öğretim Kurumları yönetmeliği değişti . Sorumluluk sınavları artık Kasım ve Nisan aylarında değil, 1. ve 2. Dönem başında yapılacak. 

YENİ (13 Eylül 2014 Değişikliği)

 

“(2) Sorumluluk sınavları, ders yılıiçerisinde yapılan yazılıve/veya uygulamalısınav esaslarına göre birinci ve ikinci dönemin ilk haftasıiçerisinde iki alanöğretmeni tarafından yapılır. Sınav tarihleri ve sınavıyapacak öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacakşekilde hafta içerisinde planlanır ve yapılır. Gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri de yapılabilir.”

 

ESKİ MADDE

 

(2)Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı veya uygulamalı sınav esaslarına göre kasım ve nisanayları içerisinde ilgili branşöğretmeni tarafından yapılır. Sınav tarihleri ve sınavı yapacak öğretmen/öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bir dersten sınava girecek öğrenci sayısının 20 ve üzerinde olması durumunda birden fazla öğretmen görevlendirilir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde ders saatleri içinde veya dışında gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri de yapılabilir.

 

YORUM: Kasım ve Nisan ayındaki sorumluluk sınavları dönem başlarına alınmıştır. Sene başında ve sene sonunda seminer çalışması olduğu için okulun ilk haftalarına alınması uygun görülmüştür. Ders saatleri dışında veya hafta sonları yapılacak sınavları 2 öğretmen yapacaktır. Sınavı yapan öğretmenler de aynı şekilde ek ders ücreti almaya devam edecektir. İlk uygulama hemen başlayacak. İsteyen okullar 15-19 Eylül arasında , isteyen okullar ise 20-21 Eylül’de sorumluluk sınavlarını yapacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol