Öğretmen Diyarı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde ve Siirt'te, terör mağduru öğrenciler, TEOG sınavında ter döktü
 Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci dönem ilk oturumuna, terör mağduru öğrenciler de girdi.
Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu mağdur olan öğrenciler, TEOG sınavında ter döktü. Öğrencilerden H.A, sınavın kolay olduğunu ve çözebildiği soruları yaptığını söyledi.

Terör olaylarından dolayı eğitimlerinden uzak kaldıklarını ve yeterince ders çalışamadıklarını aktaran H.A, bu nedenle sınavda yüksek bir puan beklemediğini belirtti.

Kız öğrencilerden S.K. ise sınavının iyi geçtiğini ifade ederek "Zorlandığımız konular olmasına rağmen sınavım iyi geçti. Elimden geldiği kadar konuları yetiştirmeye çalıştım ama bilmediğim konular da çok çıktı." dedi.

C.S. de mağdur olduklarını dile getirerek kendilerine fazladan puan verilmesini istedi.

Şırnak kent merkezindeki terör saldırılarından dolayı Silopi ilçesine yerleşen ve burada TEOG sınavına giren öğrencilerden R.E, sınavda çok iyi çalışamamasına rağmen elinden geleni yaptığını vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, ilçede sınava 3 bin öğrencinin girdiğini, 635 öğretmenin gözetmen olarak görev aldığını kaydetti.

- Şırnaklı öğrenciler, Siirt'te sınava girdi

Siirt'te de TEOG sınavına, terör olaylarından dolayı kente yerleşen 700 öğrencinin de aralarında bulunduğu toplam 7 bin 142 öğrenci katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, terör mağduru öğrencilerin misafir öğrenci olarak değil asıl öğrenci olarak sınava girdiğini söyledi.

Şırnak ve ilçelerinde yaşanan terör olaylarından dolayı Siirt'e yerleşen ailelerin çocuklarının da evlerine en yakın okullara nakillerinin yapıldığını ve bugüne kadar tüm eğitim imkanlarından faydalandıklarını anlatan Suay, "Terör mağduru 700 öğrenci Siirt'te sınava girdi." dedi.

Şimal Müldür ,Mehmet Demirhan,Zekeriya Güneş
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim