Öğretmen Diyarı

Sınavdan Önce Neler Yemeliyiz Nasıl Beslenmeliyiz

Bu yazımızda sınavdan önceki gece ve sınav sabahı yapılması gerekenlere değineceğiz. Bu yazının merkezi ortak sınavlarında yaklaşmasıyla pek çok öğrenciye fayda sağlayacağı kanısındayız. Sınav öncesindeki gece ve sınav sabahı stresten olabildiğince uzak durmalısınız. Çünkü öğrenci sınav kaygısını taşır ve heyecanı artar. Bu sorunu aşmak için insanın elindedir.

Sınavdan evvel ki gece daima kullandığınız doktor tavsiyeli ilaç dışında başka bir ilaç kullanmamalısınız. Gece normal uyku düzeninizde uyumalısınız. Bunun için tavsiye edilen saat aralığı şöyledir; 10.30 ile 11.00 saatlerinde uyumuş olmaya dikkat edin.

 

Ayrıca sınavdan bir iki gün öncesi ve sınav sabahı tükettiğiniz besinlere dikkat edin. Yediklerinizi çok karıştırmayın ve hafif besinler tercih edin. Sınav sabahı kahvaltınızı özenle yapın. Kahvaltı etmeden sınava girme yanlışına asla düşmeyin. Adayların sınav esnasında glikoza ihtiyaç duyduğundan kahvaltınıza dikkat edin ve sınava giderken mutlaka kuruyemiş, kuru üzüm tarzı besinler alın. Hem sabah evden çıkmadan hemde sınava girmeden tuvalet gereksiniminizi gidermeyi de ihmal etmeyin.

 

Sınavdan 1 gün önce, sınava giderken ve sınav anında ne yemeliyiz, sınav sırasında nasıl beslenmeliyiz kısaca bilgi aktardık

 

eokul-meb.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim