Öğretmen Diyarı

Sınava Hangi Belgeler Götürülmeli?
Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim düzeyine tam 3 gün kaldı! 

Adaylar çok heyecanlı! Ders çalışmalar sonlandı. Deneme çözümleri bir gün önceye kadar devam edecek! 

Sınava gider iken, neler götürülmeli? Neler götürülmemeli?

KPSS sınavına giden adayın yanında sınav giriş belgesinin yanı sıra ehliet, nüfus cüzdanı ya da pasaport bulundurması gerekiyor. Bu kimlik belgelerinin en az biri yanınızda olmak zorunda. Kimlik belgesini yanında getirmeyen aday sınav merkezine yani sınava alınmayacak.

ÖSYM bu konuda şu açıklamada bulunuyor;

Peki Sınava neler götürülmez? yasaklar neler?

Sınavların yapıldığı sınav merkezlerine giriş kapısında adayların ve sınav görevlileri, güvenlikler tarafından aranacak ve bu eşyalar bulunursa, aday kapıdan geri çevrilecek. Tamamen bu eşyalardan arınan aday, sınava girebilecek. 

Bu eşyalar; çanta, cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar, elektronik/mekanik cihaz.
KPSS memur Adaylarının sınava yiyecek, su dışında içecek getirmeleri yasak! Adaylar sınava şeffaf şişe içerisinde su götürebilir.

Sınav öncesinde, sınav esnasında ya da sınav sonrasında bu eşyalar üzerinden çıkan adayın sınavı iptal edilir ve ilgili birimlere bu olay bildirilir. Kaynak: Kpsscafe.com.tr|ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim