Öğretmen Diyarı

Sınava girecek AÖF öğrencilerine kar engeli

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Yerleşkesinde, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi dönem sonu sınavlarına girecek öğrenciler, araçların kar ve buzlanmadan dolayı yolda kalması nedeniyle zor anlar yaşadı.

Dönem sonu sınavlarının saat 90.30'da yapılacak ilk oturumu için taksi ve kendi araçları ile kampüse gelen öğrenciler, araçların kampüs girişindeki rampada kar ve buzlanma nedeni ile kalması nedeniyle sınava yetişebilmek için araçlardan inerek yürümeye çalıştı.

Rampada kalan bazı araçlar kayarak başka araçlara çarptı. Öğrencilerin bir kısmı ise tipi ve buzlanma nedeni ile rampayı çıkmakta başarılı olamadı.

Beş kilometrelik rampayı zincir takılı araçların da çıkmakta zorlandığı görüldü. Belediye otobüslerinin de çalışmadığı rampada, sınav yapılacak olmasına rağmen kar ve buzlanmaya karşı sabah saatlerinde önlem alınmaması dikkat çekti.

Çok sayıda öğrencinin sınava geç kaldığı ve yetişemediği bildirilirken, sınavı kaçıran öğrenciler, sınavın tekrar edilmesini istedi.

Açık Öğretim Fakültesi dönem sonu sınavlarının ikinci oturumunun saat 14.00'te yapılacağı belirtilirken polis kampüs girişinde zincirsiz araçların geçişini durdurdu, öğrencilerin yürüyerek fakülteye çıkmalarına izin verildi.

Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim