Öğretmen Diyarı

‘Sınav zamanı kornaya basma, gürültü yapma’

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavı öncesinde vatandaşlara gürültü uyarısında bulundu. Vatandaşların gürültüye neden olacak hareketlerden kaçınması, sürücülerin de kornaya basmaması istendi.

Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkan Vekili Mehmet Uslu, çarşamba ve perşembe günleri, 09:00-13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek TEOG sınavı sırasında, gürültü kirliliğine neden olunmamasını istedi. Mehmet Uslu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"25-26 Kasım tarihlerinde ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyecek Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacak. Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulundular. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmekte. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatlerini dağıtacak. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir."

Vatandaşların, motorlu araç sürücülerinin, inşaat sahiplerinin, seyyar satıcıların, yayın izni almış olsalar dahi sesli ilan yapacak olanların, düğün, merasim ve eğlence gibi faaliyetlerde bulunacaklardan duyarlı olmalarını isteyen Uslu, "Vatandaşların sınav tamamlanıncaya kadar bu tür faaliyetlerden ve davranışlardan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Yine aynı saatler arasında sürücülerin, gerekmedikçe korna kullanmaması da çok önemli" diye konuştu.

 

Kaynak. DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim