Bu haber kez okundu.

Sınav davaları ivedilikle sonuçlanacak

ŞEBNEM HOŞGÖR Ankara

 

 

Düzenlemeyi komisyonun önceki gün öğleden sonraki oturumuna katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı anlattı. Avcı geç açıklanan mahkeme kararlarının öğrencileri mağdur ettiği için düzenlemeyi getirdiklerini söyledi.

 

 

Konuya ilişkin Milliyet'in sorularını yanıtlayan Avcı "Amacımız şu; sınavlara itiraz edildiği takdirde aylar sonra karar verilmesin işlem yapılmadan yani çocuklar okullara yerleştirilmeden önce mahkeme kararını vermiş olsun ki yerleştirmeleri ona göre yapalım" dedi. Avcı, "Mahkemelere karar için ne kadar bir süre tanımayı düşünüyorsunuz" sorusunu da, "40 günü geçmezse... Haziran da oluyor genelde sınavlar. Ağustos başına kadar mahkeme karar verir herkes bilir biz de ona göre velileri öğrencileri tedirgin etmeden yargı kararlarını uygular yerine getiririz" diye konuştu.

 \"Milliyet\"

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber