Öğretmen Diyarı

ÖSYS ek yerleştirme başvuruları başladı

DUYURU

(25 Eylül 2013)

2013-ÖSYS Ek Yerleştirme : Başvurular

2013-2014 öğretim yılı için merkezi yerleştirmedeboş kalan, yerleştirilen adayların kayıtyaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2013-ÖSYSYükseköğretim Programları ve KontenjanlarıKılavuzu yayımlandıktan sonra açılanyükseköğretim programlarının kontenjanlarına2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında başvuru merkezleriaracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2013-ÖSYS merkezi ilkyerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM SınavMerkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri, resmi günü ve resmi  saatleri arasında başvuru alacaklardır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. Adaylar,tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücretidışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işlemealınmayacaktır.

Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek YerleştirmeKılavuzunda yer alacaktır. Adaylar2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna 25 Eylül 2013tarihinden itibaren ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuzdağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatleincelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2013-ÖSYSYükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim