Öğretmen Diyarı

ÖSYM'den ÖABT Sınavına Girecek Öğretmen Adaylarına Önemli Duyuru
  ÖSYM'den ÖABT sınavına girecek öğretmen adaylarına bir duyurusu var.ÖSYM öğretmen adaylarına girecekleri bu sınav hakkında hangi duyuruyu yaptı. Haber merkezimize ulaşan bilgilerin tüm detayları. ÖSYM den öğretmenlere bir duyuru var. Tabi ÖABT sınavına girecek öğretmen adaylarına olan bu duyuru nedir? Bu sınava girecek öğretmenlerin bu duyuruyu mutlaka okumaları kendilerini bu duyuruya göre hazırlamaları gerekir.


Milli Eğitim bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca ilk ve orta öğretim düzeyinde öğretim programları güncellenmekte ve güncellenen bu programları kademeli olarak uygulanmaktadır.Kademeli geçişten dolayı ÖABT adaylarının atamaları yapıldığında farklı öğretim programlarını kullanmaları gerekecektir. Ösym'nin yaptığı bu uygulanma ile Öğretmenler Talim ve terbiye kurulu kararı ile uygulanmakta olan ve kademeli olarak uygulanacak olan öğretim programlarının tamamından sorumlşu tutulacaklardır.


İŞTE O DUYURU

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca ilk ve orta öğretim düzeyinde öğretim programları güncellenmekte ve güncellenen bu programlar kademeli olarak uygulanmaktadır. Kademeli geçişten dolayı ÖABT adaylarının atamaları yapıldığında farklı öğretim programlarını kullanmaları gerekecektir. Adaylar, Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile uygulanmakta olan ve kademeli olarak uygulanacak olan öğretim programlarının tamamından sorumludurlar. Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

Kaynak: tumhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim