Öğretmen Diyarı

ÖSYM\'den Adaylara Uyarı Geldi

 2014 Temmuz Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda aday Pelin Derya Çetinkaya, sınava giremeden sınav salonundan çıkarıldı. Öğretmen adayı Pelin Derya Çetinkaya'nın sınav salonundan çıkarılmasının nedeni ise sınav giriş belgesinde sarı saçlı resmi mevcutken kahverengi saçları ile sınava girmesiydi. Sırf bu nedenle 1 senedir hazırlandığı KPSS'ye giremedi. Bu da yetmezmiş gibi başkasının yerine sınava giriyormuş muamelesi görerek gözaltına alındı ve hakkında soruşturma açıldı. 

 

Öğretmen adayı, saçlarını boyattığını ve resimdeki sarı saçlı bayanın kendisi olduğunu ÖSYM ispatladı ancak sınava giremedi. 

 

Bu vakanın üzerine ÖSYM, önce bu haftasonu yapılacak olan YDS için sonra da tüm KPSS adayları için fotoğrafların güncel olması konusunda uyarıda bulundu. 

 

ÖSYM tüm adaylara nüfus cüzdanlarının soğuk damgalı olması ve fotoğraflarının güncel olması konusunda uyardı. Adayların kimlik fotoğrafları, sınava giriş belgelerindeki fotoğrafları uyuşmak durumundadır. 

 

ÖSYM açıklamalarında; "Adayların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına sınava uygun giriş belgeleriyle sınav salonunda bulunmaları gerekmektedir." ifadelerini kullandı. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim