Öğretmen Diyarı

Önlisans Mezunlarını KPSS 2016'da Bekleyen Tehlike!
 Önlisans mezunu olan adayların KPSS'de en büyük sorunları, atanmak için yeterli kadronun açılmaması. Hal böyle olunca önlisans mezunu olan adaylar daha yüksek puan alarak rakiplerinin önüne geçmek zorundalar. Peki daha yüksek puan alıp rakiplerin önüne geçmek için ne gerekir? 

Ders çalışmak eylemi, zor bir eylemdir. Özellikle sonucunda kesin olacak mı olmayacak mı endişesinin olması da, ders çalışma azmini azaltır. Tüm bunlar bir yana, giderek ısınan havalar, önlisans mezunu adaylar için zor günlerin habercisi. Sıcak havalarda, bırakın ders çalışmayı, insan yemek yerken dahi isteksiz oluyor. Ders çalışmak gibi zor bir eylem de, son yılların en sıcak geçeceği 2016 yaz ayında nasıl yapılır, yorumu size bırakıyoruz.

Tecrübeli isimler, "KPSS son üç ayda kazanılır" yorumunu sürekli olarak yaparlar. Önlisans mezunları için en büyük tehlike ise, bu son üç ayın çok sıcak günlere denk geliyor olması olacak. Sınava üç aya kala sıcak havalar ile birlikte ders çalışmak, önlisans adaylarını zorlayacak...

Bu Fırsatı Kimler Lehine Dönüştürecek?

Tabi tüm bunları düşünen bazı önlisans mezunları da, rakiplerinin rehavete gireceklerini bildikleri için, ipin ucunu bırakmadan çalışacaklar. Çoğu kişinin mevsim şartlarından dolayı ve atanma konusunda açılan az kadro sayısından dolayı, ders çalışmayı bırakacağını az çok herkes tahmin ediyordur. Bunu fırsat bilen kişiler ise, KPSS 2016 Önlisans için zorlayıcı iklim şartlarında dahi ders çalışıp, rakiplerinin önüne geçmek isteyecekler. 

Yaz Aylarında Ders Çalışan Başarılı Olacak...

KPSS Lisans, YGS ve LYS gibi sınavlar, sınava hazırlanış süresi olarak soğuk günlere denk geldiği için, ders çalışması da bu anlamda daha kolay oluyor. Tabi hal böyle olunca herkes ders çalışıyor. KPSS Önlisans ise böyle olmayacak. Birçok aday sınava hazırlanış hızını, yaz aylarından dolayı yavaşlatacak. Yaz aylarında dişini sıkan adaylar ise sınavda büyük fark atacaklar. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim