Öğretmen Diyarı

Öğretmenlik alan sınavı soruları ve konuları

Sınıf öğretmenliği örnek alan sınavı soruları, sınıf öğretmenliği alan sınavı konuları soru dağılımı ÖABT 2014. Sınıf öğretmenlerinin bu yıl ilk defa girecekleri alan sınavının konuları ve ağırlıkları ile ilgili ÖSYM tarafından bir duyuru yayınlandı.

Yayınlanan duyuruyu özetlemek gerekirse; içerikte belirtilen Uygarlık Tarihi, Türk Tarihi ve Kültürü, Coğrafya Bölümleri, Temel Matematik derslerinde gelebilecek olan sorular sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek bölümüyle paralellik göstermektedir.

ÖK müfredatının geriye kalan kısımları olan Matematik öğretimi, sosyal bilgiler öğretimi vs. gibi dersler tek tek değilde eğitim alanı diye bir bölümde toplanmı ve bu alanlardan 10 soru gelecektir. Bu da öğretim dersinden 1-2 soru geleceğini ifade etmektedir.

Tabloya göre en çok ağırlık verilmesi gereken konular fizik, kimya, biyoloji, türk dili,çocuk edebiyatı, cumhuriyet dönemi türk edebiyatı kısımları dikkat edilmesi gerek konular.

Çünkü neredeyse tüm adaylar bu konuda sıkıntı çekmektedir. Açıklamaya göre bu konular ağırlığın en fazla olduğu konulardır.

ÖABT Konuları ve Örnek Soruları İçin Tıklayınız

memuruz net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim