Öğretmen Diyarı

ÖABT Türkçe Soruları Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı uygulandı. Söz konusu sınav hakkındaki tüm detayları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Ayrıca sınava ait Türkçe sorularını adaylarla beraber tartışıyoruz. 

SINAV DETAYLARI

Söz konusu sınava başvurular 13 Mart 2017 ile 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapıldı. Sınav saat 10.00'da başladı 50 soru soruldu ve 75 dakika sürdü. Adaylara Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği alanlarından 50 soru soruldu. 

SINAV YORUMLARI


 
Size göre ÖABT Türkçe testi kolay mıydı zor muydu? Bir çok aday şimdi ÖABT Türkçe testinin kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor. ÖABT Türkçe testinde hatalı soru var mıydı? Hangi sorularda zorlandınız, hangileri çok kolay geldi? Sonuçlar da hata var mı? Sınav süresi sorular için yeterli oldu mu? Hangi okulları tercih edeceksiniz?

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve ÖABT Türkçe testi soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz. Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz..

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim