Öğretmen Diyarı

ÖABT Sınavı Saat Kaçta Başlayacak, Kaç Dakika Sürecek?

ÖABT sınavı için dakikalar kaldı, tarih araştırmaları yerini alan bilgisi sınavının ne kadar süreceği sorularına bıraktı. 13 - 23 Mart 2017 tarihleri arasında başvurusu alınan ÖABT sınavı tek oturumla tamamlanacak ve sınav sonuçları 4 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak. 

Söz konusu sınav saat 10.00'da başlayacak ve sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav salonlarına alınma işlemleri tamamlanmış olacak. Sınav 17 alanda uygulanacak ve 75 dakika sürecek.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur.


 
Ayrıca ÖABT sınavı Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği alanları için gerçekleştirilecektir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim