Öğretmen Diyarı

Nusaybin’de ertelenen TEOG sınavı yapıldı

Nusaybinim.com Haber Servisi
Nusaybin'de operasyonlar ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle iki defa ertelenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı bugün yapıldı. Sınava katılımın yüksek olduğu görüldü.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sınava 8. Sınıf öğrencileri katıldı. Hendek ve barikatlar nedeniyle Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir Mahallelerinde bulunan Ortaokul öğrencileri güvenlik nedeniyle mahallelere en yakın okul binalarında sınava girdi. Güvenli bir şekilde yapılan sınavda herhangi bir aksaklık yaşanmadığı görüldü.
Sabah saat 09.00’da başlayan sınavda öğrenciler ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültür ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav oldukları açıklandı.
Öğrenciler de sınavın yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kasım ve Aralık aylarında iki defa sınavın ertelendiğini dile getiren öğrencilerden: “Yasak nedeniyle sınava girmedik. İki defa ertelenen sınavımıza bugün girebildik. Çok iyi hazırlanmadık İnşallah ikinci sınavda yaşanan bu aksilikler yaşanmaz ve iyi bir puan alarak istediğim liselere yerleşiriz” ifadeleri kullanıldı.
Bu arada Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Muarif Müfettişler Başkanı Zeyni Teker ve Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Mehmet Zeki Can okulları gezerek öğrencilere başarılar diledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol