Öğretmen Diyarı

NEDEN ATANAMADIM “ SORUSUNA CEVAP ARAYANLAR

KPSS hayatımızın en önemli parçasını oluşturmakta. Bunun en önemli nedeni ise devlet kurumlarının iş konusunda garanti olarak bir kapı görülmesidir.  Üniversite veya liselerden mezun olan pek çok kişi KPSS' ye hazırlanmakta ve bu kişilerden az bir kısmı atanabilmektedir. Devlet kadrolarında her branş için her sene farklı oranlarda memur alımı yapılmaktadır. Durum böyle olunca başvuranların yarıdan fazlası atanamamaktadır. Aslında atanamamanızın en önemli sebeplerinden biride bu diyebiliriz.  

Atamamamızın tek suçlusu sizsiniz demek kesinlikle yanlış olur. Tek bir sınava girmek ve sonucunda başarılı olunmasını beklemek aslında pek mantıklı bir durum değildir. Bundan dolayı atamalar konusunda kendinizi suçlu görmemelisiniz.  Atamalar konusunda kendimizde arayacağımız suçu değil hataları bilmemiz gereklidir. KPSS her zaman zor bir sınav olmuştur. Bundan dolayı çalışması en zor olan sınavlardan biri haline gelmiştir. Bu yıl neden atanamadım diyorsanız bakalım nerede hata yapmış olabilirsiniz?

- Öncelikle bu sınava yoğunlaşmak konusunda hata yapmış olabiliriz. Hayatınızda bir sınavın olduğunu bilerek bu sorumluluğu taşımanız gereklidir yalnız kendinize de vakit ayırmayı ihmal etmemelisiniz.

- Sınava çalışmak için yardımcı organ seçimimizde hata yapmış olabiliriz. Eğer bir kurs veya özel  kurs alıyorsak ortamın bize uygunluğu konusunda önceden bilgi toplamamız gereklidir.

- KPSS sınavına düzenli bir şekilde çalışıp çalışmadığımız en önemli husustur. Sınavın zorluğunu göz önüne alarak planlı bir programla ilerlememiz tek amaç olmalıdır.     - En önemliside kpsscafe.com.tr'nin imkanlarından çok fazla yararlanmamışsınızdır. Hepinize bu zorlu süreçte başarılar diliyoruz.

 


kaynak: “www.kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim