Öğretmen Diyarı

MTSAS 2014 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları

Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı Sınavı (MTSAS)


2014 soru ve cevapları kadınhaberlerinde. Meb ehliyet, Meb geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları, Meb Ehliyet soruları, Meb geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları oku, geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları öğren, geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevapları çalış, geçmiş ehliyet sınavı ile ilgili sormak istediğiniz her şeyin cevabı kadınhaberleri.com'da. Yılda 7 kez yapılan MTSAS ehliyet sınavlarına tam ve eksiksiz hazırlanmak için doğru yerdesiniz.  Adayların geçmiş dönem geçmiş ehliyet sınav sorularını çözerek sınava hazırlanmaları büyük önem taşıyor. Tüm geçmiş dönem soru ve cevapları ile en son sorulan sorular ve cevaplar kadinhaberleri.com'da. 

Önemli Not: 

Geçmiş meb ehliyet sınav sorularına ulaşmak için aşağıdaki adrese tıklayarak indirmek istediğiniz geçmiş meb ehliyet sınav soruları linkine tıklayınız. geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını görüntüleyebilmek için PDF programınız olmak zorundadır. Geçmiş ehliyet sınav soruları yayınlandıktan sonra sürücü adayları tahmini olarak kaç puan alacaklarını hesaplayacaklardır. 


Motorlu taşıt geçmiş ehliyet sınav soruları yapıldıkları tarihlere ve yıllara göre ayrı ayrı verilmiştir. Geçmiş ehliyet sınav soruları cevapları meb.gov.tr ‘den yayınlanmıştır. Milli Eğitim bakanlığı normal şartlarda sınavın yapıldığı ilk salı günü geçmiş ehliyet sınav soruları ve cevaplarını yayınlardı. Fakat bu sefer perşembe günü yayınlandı.


SON EHLİYET SINAVI SORULARI VE CEVAPLAR

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=10460

 

TÜM EHLİYET SINAVLARININ SORULARI İÇİN TIKLAYIN

2013 geçmiş ehliyet sınav soruları için tıklayın pdf dosyası indirin

29/06/2013 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınav Soruları ve Cevapları

 

Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının ehliyet almaya hak kazanmaları için bu sınavda sorulan soruların Trafik, İlk yardım ve Motor derslerinden en az 70 puan barajını aşmaları ve bu 3 sınavdan geçtikleri taktirde direksiyon sınavını geçmeleri gerekiyor. Adaylar direksiyon sınavından da en az 70 puan aldıkları durumunda ehliyeti almaya hak kazanacaklar.

 

Sürücü adaylarının ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre Bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim