Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan Son Dakika Açıklaması
İsmet Yılmaz TEOG sonuçlarının bugün açıklanacağını dile getirdi.

Detaylar geliyor....

Yeni takvime göre, boş kontenjanlar 15 Ağustos'ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos'ta, 3. nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.


Kapatılan Okullardaki Öğrencilerin Durumu

İsmet Yılmaz: "Kapatılan okullardaki öğrenciler , eğitim öğretime devam eden diğer özel okullara istekleri halinde geçebileceklerdir. Kapatılan özel okullardaki öğrencilerin e-okul sisteminde bilgileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatlarının her döneminde nakil hakları bulunmaktadır. İstedikleri her an nakil ekranından başvurularını yapıp puanlarına göre istedikleri okullara yerleşebilecek durumdadırlar.

Örneğin; 34 kontenjanlık okulda 2 kişi ayrılmış 2 kişilik boş kontenjan var, bu iki kişilik kontenjan bizim normal nakil prosedürümüze tabi çocuklar için ayrıldı. Kontenjan koşulu aranmaksızın kapatılan okullardaki çocuklar her zaman başvuru yapabileceklerdir. İlkokul ve Ortaokullarla ilgili zaten bir sorun yok, adrese dayalı olarak evlerine en yakın okullara yerleştirilmiş olacaktır. Hiç bir sıkıntı olmaksızın, hiç kimse mağdur edilmeksizin çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarına devam etmelerini arzu ediyoruz. Bu okullardan 17 bine yakını özel okullara geçtiğine dair bizde bilgi var, yine 60 bine yakını da bizim okullarımıza kaydını yaptılar. "

Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim