Öğretmen Diyarı

Mersin'deki Nusaybinli öğrenciler YGS için memleketlerine gönderildi
 Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için getirildikleri Mersin'de hazırlıklarını tamamlayarak, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecekleri memleketlerine döndü.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçede uygulanan sokağa çıkma yasakları ve devam eden olaylar nedeniyle geçtiğimiz ay üniversite sınavlarına hazırlanmaları için Silifke ilçesindeki Silifke Kapızlı Gençlik Kampı'na getirilen 52 öğrenci, yoğun bir ders çalışma programına alındı.     

Sınav hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler için kampta uğurlama programı düzenlendi.     

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mükerrem Ekinci, programda yaptığı konuşmada, öğrencilerin gözlerindeki parıltının ülkenin geleceği adına umut verici olduğunu ifade etti.     

Öğrencileri Mersin'de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Ekinci, "Bütün öğrencilerin gözlerinde eğitim kaygısını ve başarma arzusunu gördüm. Burada bulunan bütün öğrencilerin ileride hayallerindeki mesleğe kavuşacaklarına inanıyorum" diye konuştu.     

Eğitim giderleri Mersin Valiliği tarafından karşılanan öğrenciler de kendilerine gösterilen ilgiden dolayı yetkililere teşekkür etti.     


Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim