Öğretmen Diyarı

Merkezi Sınav Görevlendirmede Yeni Uygulama

  Öğretmenler artık merkezi sınavlarda sınav görev puanına göre görev alacaklar.


Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından okullara gönderilen yazıda MTSAS Merkezi sınavlarında görevlendirme işlemlerinin artık öğretmenlerin sınav görev puanlarına göre yapılacağını belirtti. Daha önceki uygulamaya göre öğretmenler sınav görevi için başvuruda bulunuyorlardı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sıraya göre öğretmenlere görev dağılımı yapılıyordu.


Bakanlık tarafından okullara gönderilen yazı şu şekilde: "Bilindiği üzere temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavında öğretmen görevlendirmeleri Ankara ve İstanbul gibi illerin de içinde bulunduğu elli ilde "Merkezi Sınav İşlemleri Modülü" kullanılarak gerçekleştirilmiş olup pilot olarak 27-28 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan MTSAS, Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları ve Sağlık Bakanlığı'na ait protokol sınavlarında da görev isteğinin Merkezi Sınav İşlemleri Modülü üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.


Bu doğrultuda, bahse konu sınavlara yapılacak başvurular Merkezi Sınav İşlemleri Modülünden öğretmenlerin sınav görev puanlarına göre gerçekleştirilecektir. "

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim