Öğretmen Diyarı

Merkez Okullara ÖSYM Sınav Merkezinden Duyuru

Elazığ ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünce yapılan açıklama aşağıdadır.

Sayın Bina Üst Yetkilisi,

 

 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınavların sağlıklı olarak yürütülmesi, yetkilisi olduğunuz bina, sınav salonları ve sınavlarda görev alabilecek kurumunuz çalışanları ile ilgili bilgilerin güncel tutulmasıyla mümkün olacaktır.

 

Söz konusu bilgilerin güncellenebilmesi için gerekli yetki kullanımınıza açılmıştır. Güncelleme işleminin 31 Aralık 2014 Çarşamba gününe kadar bitirilmesi gerekmektedir.

 

Bilgisayarlarından herhangi bir nedenle “Yönetim İşlemleri Sistemi” silinmiş olan Bina Üst Yetkilileri, aşağıdaki adımları izleyerek sistemi yeniden kurabilirler.

 

 

1. Adres çubuğuna https://adaykayit.osym.gov.tr/smis yazıp enter tuşuna basınız. Install kutucuğunu tıklayarak, kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.

 

Kullanıcı adı, daha önce sisteme kayıtlı olan Bina Üst Yetkilisinin T.C. Kimlik Numarasıdır. Şifrelerini hatırlayamayan yetkililer, ekte sunulan formu doldurarak ÖSYM Başkanlığı'nın 0 312 298 81 18 nolu numarasına fakslaması gerekmektedir.

 

2. Bina sisteme kayıtlı değilse, bina sisteme kayıtlı ancak Bina Üst Yetkilisi değişmiş ise veya Bina Adı değişmişse; Bina Üst Yetkilisi, Sınav Merkezi Koordinatörlüğümüzün 237 00 70 nolu telefonunu arayarak kendisinin veya binanın sisteme kaydını yaptırmaları gerekmektedir.

 

3. Sorumlusu olduğunuz binadaki görevlilerden sadece sınavlarda görev almak isteyenleri sisteme kaydediniz.

 

4. Yetkilisi olduğunuz bina kullanılmayacak durumda ise ortaya çıkabilecek telâfisi mümkün olmayan sorunların önceden çözümü açısından, bu binanın otomasyonda “kullanılmıyor” olarak işaretlenmesine özen gösteriniz. 

 

5. Binanızın sistemde kayıtlı sınıflarını kontrol ederek güncellemelerini yapmanız gerekmektedir.

 

6. Son olarak Bina Üst Yetkilisi Onay Durumunu onaylayarak güncelleme işlemini tamamlayınız. 

 

 

Elazığ'da yapılacak sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülmesi ve sınava girecek adaylara en uygun sınav ortamlarının sağlanmasında göstereceğiniz özen, yapacağınız katkı ve yardımlar için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.

 

15/12/2014

Prof. Dr. Mustafa İNALLI

ÖSYM Elazığ Sınav Merkezi Koordinatörü

 

 

BİNA ÜST YETKİLİSİ DEĞİŞİKLİK FORMU

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim