Öğretmen Diyarı

MEB\'den Sınav Duyuru

MEB Özel Hizmetler ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından, BİLSEM Sınavları ile ilgili bir duyuru...  

BİLSEM SINAVLARINA İLİŞKİN KAMUOYUNA DUYURU 2015-2016 eğitim öğretim yılı için bilim ve sanat merkezlerine alınacak öğrencilerin seçim süreci başlamıştır.

Ancak, bilim ve sanat merkezi için öğrenci seçim sürecinden faydalanmak isteyen bazı internet sitelerinin ya da yayım kuruluşlarının bilim ve sanat merkezi sınavlarına yönelik soru, soru çözüm teknikleri, online eğitim seti ve kitapları gibi ticari niteliği öne çıkan ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’müzün de çalışmaları ile benzerlik gösterdiği şeklinde bir algı oluşturmaya yönelik faaliyetleri görülmektedir. Bilsem sınavları ve yerleştirmeleri konusundaki bilgiler ve duyurular yalnızca Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’müz resmi sitesinde yer almakta, bunun dışındaki site ve yayım kuruluşlarının yayımladığı bilgiler gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir.

Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu tür yayımlara itibar etmemelidir. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’müzün resmi sitesinden yapılan duyurular dışında hiçbir bilgiye itibar edilmemesi ve öğrencilerin kişisel bilgilerinin her ne sebeple olursa olsun verilmemesi konusunda hassasiyet gösterilmesi önemle duyurulur. MEB Özel Hizmetler ve Rehberlik Genel Müdürlüğü

 

kamuajans.com


Anahtar Kelimeler:
meb den sınav duyuru

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol