Öğretmen Diyarı

MEB'den 2016 YLSY Belge Teslimi Hakkında Önemli Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencilerden Kontenjanlara Yerleşmeye Hak Kazananların Belge Teslimi hakkında bilgilendirme yapıldı.

MEB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Kontenjanlara yerleşmeye hak kazanan tüm adayların belge teslimi işlemleri 12-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Aşağıda belirtilen belgelerin elden veya posta (iadeli taahhütlü) / kargo yolu ile en geç 31 Temmuz 2017 tarihi mesai saati bitimine (saat 18.00) kadar, "T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA" adresine eksiksiz olarak ulaştırılması gerekmektedir. Belgeleri belirtilen süre içerisinde Bakanlığa ulaştırmayan adaylar, bu yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Süre hesaplamasında Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü evrak kaydına giriş tarihi esas alınacak olup süresi geçtikten sonra ulaşan evraklar kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Yüklenme ve kefalet senedi ÖSYM yerleştirme sonuç belgesindeki bilgiler, 2016 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu - Tercih Tablosundaki Öğrenim Görülebilecek Ülkeler sütunu ile EK 2’de belirtilen kefalet miktarları dikkate alınarak düzenlenecektir. Yerleşmeye hak kazanılan kurum, alan ve öğrenim görülebilecek ülkelere uygun olarak düzenlenmeyen senetler kesinlikle işleme alınmayacaktır. Ülkelere göre ödenen aylık burs miktarları EK 3’te, örnek yüklenme ve kefalet senedi bilgi amaçlı olarak EK 4’te yer almaktadır.


 
İstenen Belgeler:

1. Belge Teslim Dilekçesi (1 Adet) (Tıklayınız).
2. Öğrenci Bilgi Formu (1 Adet) (Tıklayınız).
3. Lisans Mezuniyet Belgesi / Lisans Diploması (1 Adet)
4. Not Döküm Çizelgesi / Transkript (1 Adet)
5. Yüklenme ve Kefalet Senedi (1 Adet) (Tıklayınız)
6. Kefillerin Nüfus Kayıt Örneği (1 Adet)
7. Kefillerin Çalışma Belgesi (1 Adet)
8. Kefillerle İlgili Diğer Belgeler (1 Adet) (Detaylar EK – 1’de yer almaktadır.)
9. Sağlık Kurulu Raporu (1 Adet)
10. Vesikalık Fotoğraf (1 Adet),
11. Askerlik Durum Belgesi (1 Adet)
12. Yerleştirme Sonuç Belgesi (1 Adet)
13. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet)

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim