Öğretmen Diyarı

MEB Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sonuçlarını Kaldırıldı
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı sonuçları açıklandıktan bir kaç saat sonra geri çekildi.
Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden 15 Nisan 2016 tarihinde bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da ise Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklandığı belirtildi. 

Belirtilen sınav sonuçları binlerce aday öğretmenin sabırsızlıkla beklediği sınav sonucu olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı hakkında idi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı sonuçlarını açıklandıktan bir kaç sonra resmi internet sitesinden kaldırarak sınav sonuçlarını geri çekti.

Ayrıca Bakanlıktan sınav sonuçlarının açıklanması ve sonuçların geri çekilmesi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. 

MEB Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı detayları ise şöyle; Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı 19 Mart 2016 Cumartesi günü sabah saat 10.'da gerçekleştirildi. sınava 13 bin 812 aday öğretmen katılmıştı. Sınavlar 120 dakika sürmüştü ve 4 seçenekli 100 soru sorulmuştu. 

Sınavlar 80 il merkezi ve 2 ilçede toplam olarak 769 salonda gerçekleşti. Asli Öğretmenliğe geçiş sınavı hakkında sınava giren adayların yorumları web sitemizde bulunuyordu. Bazıları sınavın oldukça zor olduğundan bazıları ise şimdiye kadar ki en kolay sınav olduğundan bahsediyordu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim