Öğretmen Diyarı

MEB 6 sınav yerine 4 sınav yapacak

Kıvanç EL

Bu yıl SBS'nin kaldırılıp yerine getirilen TEOG sistemine göre ilk merkezi sınavlar önümüzdeki hafta yapılacak. Ancak daha sınav yapılmadan yeni sisteme ilişkin "güncelleme" çalışmaları başladı.

Gelen uzman eleştirileri üzerine Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İnkılap Tarihi ve Atatürkçülükdersinden yapılan 6 sınav yerine 4 sınav yapılmasıgündeme geldi. Din Kültürü ve ile İnkılap derslerininmüfredattan çıkarılması tartışıldı. Bu iki dersin hem "temel ders olmadığı" hem de Din Kültürü dersini almayanların itirazları nedeniyle karar verilebileceğiifade edildi.

 

 

Azınlık Okulları ile yapılan toplantıda konu değerlendirilirken, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük'ün matematik ve fen'in ölçüldüğü uluslararası öğrenci değerlendirme sınavı PISA'da Türkiye'nin kötü performansını iyileştirmek için bu derslere ağırlık vermek istediklerini söylediği ifade edildi.

Haftaya sınav var ama

TEOG sistemine göre ilk merkezi sınavlar 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacak ancak birçok ilçede dersler yetişmedi. Sınava sayılı günler kala okullar sınavlarda çıkacak 6 dersin konularını yetiştirmek için ek dersler koymaya da başladı.
VATAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol