Öğretmen Diyarı

LYS-2 Sınavında kopya skandalı!

İlkay Yaprak'ın haberi

 

 

ÖSYM'nin yürüttüğü sınavlarda yaşanan 'sorular çalındı' iddiaları, sınavların iptal edilmesine ve sınav salonlarında geniş güvenlik önlemleri alınmasına neden oldu.

 

Bu iddiaların ardından yeni bir düzenlemeye giden ÖSYM, sınava girecek öğrencileri özellikle aramaya ve sınav salonlarında kullanılacak kalemleri bile özel olarak kendisi dağıtmaya başladı.

 

Sınav sırasında ise ÖSYM'yi temsil eden özel görevliler salon kontrollerini bizzat gerçekleştirmeye başladı. Bu kadar geniş güvenlik önlemleri arasında dün Kahramanmaraş'ta yaşanan hadise akıllara durgunluk verdi.

 

Olay, Kahramanmaraş Mükrime Hatun Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde dün gerçekleştirilen LYS-2 Fen Bilimleri sınavında 20. salonda gerçekleşti. Sınava girmek üzere salonda bulunan bir öğrencinin, bacağının altına sakladığıcep telefonu ile kopya çektiği tespit edildi. Öğrencinin sınav salonuna cep telefonu ile nasıl girdiği tespit edilemedi. 

 

Salon görevlileri ve polisin hemen müdahale ettiği olaya ilişkin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir açıklama yapılmadı.

 

 

 

İlkay Yaprak / Ülke Haber

Twitter/ __festinalente

ilkay.yaprak@ulkehaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim