Öğretmen Diyarı

KPSS\'de saç boyasından sonra bir mağdur daha!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'de hatalı alandan sınava girmek zorunda kalan aday, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Erzincan Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden bu yıl mezun olan Ebru Turgut (22), 14 Mayıs günü Erzincan Lisesi'nde KPSS başvurusunda bulundu. İddiaya göre, müracaat sırasında Ebru Turgut, sınav alanı tercihinde sınıf öğretmenliği bölümünü söylemesine rağmen okuldaki görevliler sisteme Türkçe öğretmenliğini yazdı.
20 Temmuz'da bu yıl ilk kez yapılan alan sınavına Adana İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi'nde giren Turgut'a Türkçe öğretmenliği kitapçığı verildi. İlk kez girdiği KPSS'de dört yıl eğitimini aldığı sınıf öğretmenliğinden farklı bir bölüm kitapçığı ile istediği performansı gösteremeyen Turgut, uğradığı mağduriyeti yargıya taşıdı. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan Ebru Turgut, Erzincan Lisesi görevlilerinden şikayetçi oldu. Adana Adliyesi'nin önünde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turgut, KPSS başvurusunu yaptığı Erzincan Lisesi'nde kayıt sırasında mezun olduğu sınıf öğretmenliği bölümünü söylemesine rağmen görevlilerin form bilgilerine Türkçe öğretmenliğini yazdığını ileri sürdü.
Turgut, şöyle devam etti: "KPSS için ilgili liseye başvurdum. Bir saat sıra bekledim. Çok kalabalıktı. Sıra bana geldiğinde ise görevli seri bir şekilde soruları sordu. Eğitim bilgilerim için 'sınıf öğretmenliğini' söyledim. Bölümü birkaç kez tekrar etmeme rağmen alan bilgilerime Türkçe öğretmenliği yazılmış. Formda eğitim türü ve okul kısmında ise 'sınıf öğretmenliği' yazıyor. Alan sınavı bu yıl ilk kez yapıldığı için bu çelişkiyi fark edemedim. Bir yılım kayboldu. Tekrar sınava hazırlanmak mecburiyetindeyim. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Bu yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Gereğinin yapılması için savcılığa şikayette bulundum." dedi.

Kaynak: kpsshaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim