Öğretmen Diyarı

KPSS' ye Nasıl Daha Aktif Hazırlanabiliriz
 KPSS için az bir zaman kaldı. Peki son çalışma döneminde, nasıl daha aktif hazırlanır, sınava tam performansla katılım sağlarız?
KPSS' ye Nasıl Daha Aktif Hazırlanabiliriz?

Kamu Personeli Seçme Sınavı, 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu tarihe yaklaşık olarak 2 hafta kalmışken, yoğun çalışma dönemlerinde ve stress safhalarında, nasıl daha aktif hazırlanır, sınava tam performansla girer ya da kendimizi nasıl bu sınava hazırlamalayız sorularının üzerinde duracağız.

Sınava milyonlarca aday katılıyor. Bu katılımcılar arasından bir çoğu, sürekli olarak ders çalışmak ya da son günlerde birşeyler öğrensem de zaten unutacağım düşüncesiyle kendilerini harap ediyorlar. Ancak uzmanların aktardıklarına göre durum pek öyle değil. Sınavdan 1-2 gün öncesine kadar ders çalışmak mantıklı, aynı zamanda da rakiplerinizle aranızdaki farkı açmanız için önemli bir fırsat. Çünkü bir soru, milyonlarca kişinin önüne geçmenize olanak sağlayacak.

Bu noktada, ders çalışma işlemlerini son 1-2 gün öncesine kadar sürdürmeliyiz. Ancak şöyle de dikkat edilmesi gereken bir durum bulunuyor. Sınava hazırlanırken, sosyal hayattan kopmak, beslenme düzenine, uyku düzenine önem vermemek sınav performansını kötü etkiliyor. Bu noktada sınava olması gerektiği kadar çalışmak, sosyal hayattan ve fiziki güçten ayrılmamak gerekiyor. Çünkü yoğun ders çalışma ortamı bilgide kararmalar yapacağı gibi, zihin ve beden sağlığınızda da büyük çatlaklar meydana getirebilir. Spor yapın, sevdiğiniz şeyleri yiyin, düzenli uyuyun ve en önemlisi kendi motivasyonunuzu kendinizin sağlayacağını unutmayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim