Öğretmen Diyarı

KPSS'ye Girecek Adaylar Dikkat!
2016 KPSS Önlisans sınavı 16 Ekim'de yapılacak. Sınav 09.30'da başlayacak ve 120 dakika sürecek. Adaylar 120 soru cevaplandıracaklar ve sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Sınava giren adaylardan kimliklerini unutanlar ya da kimliğinde fotoğrafı olmayan adaylar için Nüfus Müdürlükleri belirli saat aralığında açık olacak. Sınava girecek adayların yanlarında bulundurması gereken belgeler nelerdir? Uzun zamandır emek veren, çalışan adayların sınava girmeleri için bazı belgeleri beraberlerinde götürmeleri gerekiyor.  
Sınav Giriş Belgesi: 2016 KPSS Önlisans sınavı için sınav giriş belgeleri https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle giriş yapılarak temin edilebilecek. Sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar, sınav giriş belgelerinde yer alan sınav merkezinde ve sınav salonunda sınava gireceklerdir. Bunun dışında herhangi bir yerde sınava girmeleri söz konusu değildir. Nüfus Cüzdanı: Sınav giriş belgesini yanında bulunduran adaylardan istenen bir diğer belge de nüfus cüzdanı. Adayların T.C. kimlik numaraları yazılı ve fotoğrafları bulunan nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

T.C. kimlik numarası yazılı olmayan nüfus cüzdanına sahip adaylar sınav binasına alınmayacaktır. Sınava Giderken Götürülmemesi Gerekenler Nelerdir? Sınava girebilmek için gerekli olan belgelerin yanı sıra bir de sınava giderken götürülmesi yasak olan şeyler var. Adaylar sınav salonlarına: -Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalarla her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, gözlük kabı, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç) -Banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla -Kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla -Su hariç yiyecek, içecek vb. gıda maddeleriyle -İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla giremeyecekler. Sınava girecek tüm önlisans adaylarına kamupersoneli.net olarak başarılar diliyoruz.
Kaynak: Kamupersoneli.net|Ankara
Anahtar Kelimeler:
KPSSAdaySınav

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim