Öğretmen Diyarı

KPSS'ye girecek adaylar bu habere dikkat!!
 2016 KPSS'ye girecek adaylar bu habere dikkat! 2016 KPSS Lisans sınavına ait Başvurular Başlıyor. Peki başvurular hangi tarihler arasında yapılacak? İşte KPSS ile ilgili tüm detaylar...
2016 KPSS'ye girecek adaylar bu habere dikkat! 2016 KPSS Lisans sınavına ait Başvurular Başlıyor. Peki başvurular hangi tarihler arasında yapılacak? İşte KPSS ile ilgili tüm detaylar...
Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 yılı dönemi başlıyor. Kamu personelliğine geçişte son derece önemli olan sınava ilişkin tüm detaylar haberimizde...

KPSS 2016 Lisans sınavı için , için oldukça az bir zaman kaldı. Lisans Başvuru tarihleri ise; 17 Mart-31Mart 2016 tarihleri olarak belirlendi. 2016 KPSS Başvuruları Başlıyor, başvuru yapacak adaylar için heyecanlı bekleyiş, sonuçların açıklanmasıyla da son bulacak.

KPSS 2016'ya kimler katılma imkanına sahip ?

Yapılacak olan Lisans sınavına, herhangi bir üniversitenin Lisans programından mezun olan adaylar ve mezun olabilecek adaylar başvuru yapabilirler. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Hizmetleri kapsamında görev yapmak isteyen kişiler için de 2016 KPSS'ye başvuruların yapılması gerekmektedir.
Sınava başvuracak adaylar için, cumartesi sabahı itibariyle yapılacak olan ilk oturuma katılmaları gerekmektedir.

2016 KPSS başvuruları başlıyor, peki bu sınavda adaylara neler sorulacak?
Cumartesi günü yapılacak olan oturumlarda, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Genel Yetenek sınavlarına gireceklerdir. Adaylarda, dil bilgisini ölçme ve etkin kullanabilme becerilerine yönelik soruları da içerecek testler uygulanacaktır.
Sayısal kısımda ise sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçen testler gerçekleştirilecektir.
Genel Kültür kısmındaysa, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Türkiye ve Dünya ile ilgili genel bilgiler, Tarih, Türkiye Coğrafyası gibi konuları içeren sorularla hazırlanmış testler uygulanacaktır.
KPSS Alan Sınavı ise, İktisat, Çalışma Ekonomisi, Ekonometri, Hukuk, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler bölümlerine yönelik 30'lu sorular şeklinde uygulanacaktır.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol