Öğretmen Diyarı

KPSS Sınavına, Kilis’te roket engeli!
 Ocak ayı ortasından bu yana 21 kişinin yaşamını yitirdiği roketlerin hedefindeki Kilis'te 22 Mayıs 2016 Pazar günü KPSS yapılmayacak.
Aylardan beri IŞİD’in fırlattığı roketlerin hedefindeki Kilis’te Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) yapılmayacak. ÖSYM, kararı internet sitesinden duyurdu.
kpss
ÖSYM, “Kilis İli Sınav Merkezi Değişikliği  Hakkında Bilgilendirme” başlıklı bir açıklama ile kararı duyurdu.
ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  
“İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün yazısına istinaden, Başkanlığımızca, 22 Mayıs 2016 Pazar günü Kilis ilinde yapılacak olan 2016-Kamu Personel Seçme Sınavının (2016-KPSS Lisans/Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) bu il dışındaki sınav merkezlerine kaydırılmasına karar verilmiştir.”
SINAVA GİRİŞ  YERLERİ AÇIKLANDI
ÖSYM, 22 ve 29 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Sınavına başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandığını duyurdu. Adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi,  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişime açıldı.
KPSS, 22 Mayıs 2016 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacak. Adaylar 22 Mayıs’ta KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve KPSS Eğitim Bilimleri oturumlarına, 29 Mayıs’ta ise alan bilgisi sınavına girecek. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise6 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim