Öğretmen Diyarı

KPSS Ortaöğretim/Lise Düzeyinden Hangi Kadrolar Tercih Edilebilir? Lise Mezunları Kaç Puanla Atanır
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Lise düzeyi üzerinden 20 Kasım 2016 saat 10.00 itibariyle gerçekleştirilecek. Yapılacak olan sınava rekor bir katılımcı sayısıyla 3.5 milyon adayın başvurduğu ifade ediliyor. KPSS tarihindeki en çok katılımcı sayısını ifade eden bu rekor, atamalarda ve tercihlerde de rekabeti epey artıracak.

Aday sayısının çok olması, geçtiğimiz yıllara nazaran kamuya personel alımlarında cimri davranılacak olması, güvenlik soruşturmaları ve diğer nedenlerden ötürü; adayların da kamuya girişlerinde ciddi manada problem yaşamasına neden olabilir.

2017 planları kapsamında, kamu personeli alımlarında geçtiğimiz yıllara oranla kadro sayısında azalmalar yaşanabilir. Anak yine de kamuya, zorunlu alımlar gerçekleştirilecek. Bu alımlar dışında da seçici bir tutum söz konusu.

KPSS Ortaöğretim/Lise düzeyi üzerinden hangi kadrolara alım yapılıyor?

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlarda, aşağıdaki kadrolar üzerinden tercihlerin yapılabileceği aktarılmıştır:

-Şoför

-Teknisyen

-Kaloriferci

-Gassal

-Hemşire

-Sağlık Memuru

-Veteriner Sağlık TeknisyeniReklam

Egea Şimdi Dizel Otomatik
Fiat Egea Hatchback şimdi 53.900 TL'den başlayan fiyat ve dizel otomatik seçeneğiyle!
Formu Doldurun
Buraya reklam verin.
-Laborant

-Rasatcı

-İtfaiye Eri

-Zabıta Memuru

-Çocuk Bakıcısı

-Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni

-Ebe 

Yukarıda yayımlanan pozisyonlar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan kadrolardır. İlgili kılavuzlarda, bu pozisyonlara tercih işlemlerinin yapılabileceği ifade edilmiştir. Yapılan alımlarda uygun puanı alan ve diğer adaylardan yukarıda olan adaylar, atanma ihtimaline sahip. Ancak atamalar, en yüksek puandan düşüğüne doğru gerçekleştiğinden; malesef herkes atanamamaktadır.

*KPSS Ortaöğretim/Lise düzeyinden kaç puan alsam atanırım?

KPSS Ortaöğretim düzeyinde, kadroların sayısı pek tatmin edici değildir. Bu yıl da bir düşüş yaşanacağını varsayarsak; kamuya geçişlerde puanların son derece ciddi bir öneme sahip olacağını anlayabiliriz. Bu tercih döneminde, yüksek puanlara olan ihtiyaç artacak. Yüksek puanlı adaylar atanırken; 60-65-70-75 gibi puanlarla atama bekleyen adaylar için; zorlu bir tercih dönemi olacak.

*Anında haberdar olun, bildirim alın.

20 Kasım 2016 saat 10.00 da gerçekleştirilecek sınav sonrasında, diğer adaylarla görüşlerinizi paylaşmak için sizleri kamupersoneli.net adresimize bekliyoruz. Sınavın hemen sonrasında, soruların cevaplarına, aday yorumlarına ve çözümlerine ilişkin bilgilendirmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi de unutmayınız.Kaynak: Kamupersoneli.net | ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim